Volkswagen Tiguan dane techniczne

Volkswagen Tiguan to samochód osobowy, klasy kompaktowej, który produkowany jest od roku 2007 przez niemiecki koncern motoryzacyjny. Pojazd doczekał się juz 2 generacji, która jednak jest bliższa crossover’owi. Nazwa ta pochodzi od połączenia słów Tiger i Iguana. Auto zostało wyłonione w plebiscycie niemieckiej grupy Auto Bild.

Kompaktowy crossover SUV (segment I), który w katalogu Volkswagena znalazł się obok dużo większego modelu Touareg. Modele te, są ze sobą powiązane. Jak się okazuje model Volkswagena Tiguan jest jednym z najlepiej sprzedających się SUV-ów na rynku europejskim. Do tej pory znalazło się ponad 3 mln nabywców.

Druga generacja tego modelu została wypuszczona na rynek w roku 2016 i została zbudowana na płycie modułowej MWB. W porównaniu ze starszym modelem, najnowszy jest znacznie większy. Co widać po jego długości oraz rozstawie osi pojazdu. Wkrótce po pojawieniu się drugiej odsłony modelu, wypuszczono na rynek kolejną wersję Tiguan Allspace, który został przedłużony. Z racji tego, że posiada aż 30 cm różnicy w długości, należy już do modelu klasy średniej. Tiguan Allspace produkowany jest w meksykańskiej fabryce. Samochód posiada kilka wersji wyposażeniowych, do których można zaliczyć: City, Join, Tour, Trendline, Comfortline, Highline, R-Line. 

   

Volkswagen to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek samochodowych na świecie. Auta produkowane przez niemiecki koncern cechują się niezawodnością oraz wysoką jakością użytkowania. Usługa wynajmu długoterminowego jest zatem skierowana to klientów, którzy cenią sobie komfort jazdy oraz luksusowe auta. Długoterminowy wynajem daje możliwość miesięcznego opłacania tej samej kwoty. Klient nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z ubezpieczeniem, assistance czy serwisem, ponieważ wszystko to wliczone jest już w miesięczną ratę. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z auta zastępczego na czas naprawy poprzedniego. 

Komentarze

Dodaj komentarz