System "Web" policji drogowej, ogromne mandaty i wiele więcej. Samochodowe nowości tygodnia

Od początku miesiąca trudniej jest sprowadzać samochody z zagranicy. Musisz uzyskać elektroniczny certyfikat bezpieczeństwa konstrukcji pojazdu (EVCTS) do rejestracji samochodu i rejestracji, a jeśli wcześniej można było zrobić to zdalnie, teraz trzeba będzie przyjść do specjalistycznych laboratoriów osobiście. Wiąże się to z faktem, że około 10% sprowadzanych samochodów to auta "utopione", "budowlane" lub po prostu wraki, które podawano jako sprawne.

Co zmieniło się dla kierowców od 1 lipca: wycofanie z rynku, zakazy i zasady tuningu

Zmieniły się również zasady rejestracji tuningu. Od 1 lipca kierowcy, którzy dokonali jakichkolwiek zmian w konstrukcji pojazdu, będą musieli również osobiście stawić się w laboratorium, podczas gdy wcześniej można było to zrobić zdalnie.

Ponadto od początku lipca na stronie internetowej Rosstandart można wpisać numer VIN samochodu i dowiedzieć się, czy był on objęty kampanią przywoławczą lub czy został poddany niezbędnej naprawie. W 2022 r. taka funkcja powinna pojawić się na stronie internetowej usług publicznych. Środek ten jest potrzebny między innymi po to, aby kupując używany samochód, nabywca mógł zrozumieć, czy samochód wymaga napraw i czy był sumiennie serwisowany.

Od 1 lipca kierowców czeka kilka zmian. Będą one miały wpływ na import samochodów z zagranicy i tuning (Foto: Konstantin Kokoshkin / Global Look Press)

Wśród pozostałych zmian:

  • Pojazdy o nieokreślonej klasie ekologicznej mogłyby mieć zakaz poruszania się w pewnym obszarze ograniczonym znakiem 5.35 "Strefa z ograniczeniem klasy ekologicznej pojazdów silnikowych";
  • Samochody ciężarowe o masie powyżej 3,5 tony będą musiały posiadać przepustkę, aby wjechać do Moskwy, w tym na obwodnicę Moskwy;
  • Władze przestały przyjmować wnioski od mieszkańców Moskwy o zmianę ograniczenia prędkości na ulicach miasta.

Ważna zmiana dla kierowców zostanie wprowadzona od 1 września. Dotyczy on grzywien

Od 1 września będzie można odwoływać się od kar administracyjnych poprzez Portal Służb Państwowych. Obecnie można to zrobić tylko osobiście w wydziale policji drogowej lub wysyłając skargę pocztą.

Jak zaznaczono, zmiany te dotyczą tylko tych mandatów, które kierowcy otrzymali od kompleksów foto i wideo utrwalania wykroczeń drogowych.

Od 1 września będzie można odwoływać się od mandatów policji drogowej za pośrednictwem portalu usług państwowych (Foto: Ilya Shcherbakov / TASS)

Ustawa zmieniła również termin, w którym grzywnę uznaje się za doręczoną adresatowi. Datą tą będzie dzień po złożeniu zamówienia na osobistym koncie na stronie internetowej służb publicznych, ale tylko wtedy, gdy dana osoba wyraziła zgodę na otrzymywanie grzywien wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej. Jeżeli tego nie uczynił, grzywnę uznaje się za doręczoną, gdy adresat zaloguje się na portalu w ciągu tygodnia od wysłania nakazu.

7 nieoczywistych wykroczeń drogowych w dachach. Wykaz i grzywny

Wielu kierowców w lecie spędza jak najwięcej czasu poza miastem. Należy jednak pamiętać, że obowiązują tam również przepisy dotyczące prowadzenia i obsługi samochodu.

Autonews.ru zestawił 7 nieoczywistych kar, które można ponieść wyjeżdżając na wieś (Foto: Autonews.ru)

Autonews.ru zebrał kilka nieoczywistych wykroczeń, za które kierowcy mogą zostać ukarani mandatem:

  • W drodze do wiejskiego domu na autostradzie, samochód można zaparkować tylko na specjalnych parkingach. Jeśli zatrzymasz się w innym miejscu, możesz zostać ukarany mandatem.
  • Nie należy myć samochodu w domku letniskowym, ponieważ dostanie się on do gleby.
  • Jadąc nad rzekę należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ w strefach ochronnych wód można jeździć tylko po asfalcie. Za to wykroczenie grożą wysokie grzywny.
  • Zabronione jest słuchanie głośnej muzyki z samochodu - policja ukara Cię mandatem od 1 do 3 tys. rubli, a za recydywę - 4 tys. rubli.
  • Zabronione jest wyrzucanie niedopałków papierosów z samochodu - kara wynosi od 4 do 5 tysięcy rubli.
  • Przed wizytą w lesie należy sprawdzić, czy jest on zaliczany do liczby parków narodowych, rezerwatów przyrody, pomników przyrody, parków dendrologicznych lub ogrodów botanicznych. Jeśli tak jest, a wjedziecie tam samochodem, osoba zostanie ukarana grzywną w wysokości 3-4 tysięcy rubli.
  • Również parkowanie na trawniku - nawet na drodze gminnej - będzie skutkowało mandatem.

Państwowa Inspekcja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ujawniła tajną metodę wyłapywania "partaczy i nieudaczników" na autostradzie

Według Michaiła Czernikowa, szefa policji drogowej, ukryte patrole są głównym sposobem na wyłapanie "ważniaków i nieudaczników" na drodze.

"Ta sama ukryta kontrola istnieje nawet teraz. Zasadniczo chodzi o to, aby zidentyfikować tak zwanych "ważniaków" i "niedorajdów", którzy zachowują się agresywnie na drodze, urządzając "szachownice" przy zmianie miejsca zamieszkania" - wyjaśnił Czernikow.

Policja drogowa twierdzi, że ukryty nadzór jest najlepszym sposobem na monitorowanie zachowania "ważniaków i nieudaczników" na drodze (Foto: Vladimir Gerdo / TASS)

Policja drogowa od dawna stosuje ukryty nadzór, aby kontrolować sytuację na drogach. Inspektorzy jeżdżą nieoznakowanymi samochodami, nagrywają wykroczenia i przekazują informacje do najbliższego patrolu policji drogowej. Patrol ten z kolei zatrzymuje sprawców, a na miejsce zdarzenia przyjeżdża materiał dowodowy wraz z policjantami z ukrytego pojazdu obserwacyjnego.

Policjanci z drogówki powiedzieli nam, jak uniknąć kar i podatków od sprzedanych samochodów

Policjanci ruchu drogowego przypominają kierowcom, że po sprzedaży samochodu mogą jeszcze otrzymać mandaty i podatek transportowy od posiadanego mienia. Aby tego uniknąć, konieczne jest, aby nowy właściciel zarejestrował pojazd na swoje nazwisko.

Jeśli nie, poprzedni właściciel musi złożyć wniosek o rejestrację pojazdu. Można to zrobić w policji drogowej lub na stronie internetowej służb państwowych.

Policja drogowa podpowiada, co zrobić, jeśli nowy właściciel nie spieszy się z zarejestrowaniem samochodu na swoje nazwisko (Foto: Maria Dmitrienko / TASS)

Podkreśliły, że wyrejestrowanie i usunięcie z rejestru to różne procedury. Przy zatrzymaniu rejestracji kierowca po prostu informuje policjanta, że samochód będzie miał wkrótce nowego właściciela, przy czym dane o samochodzie nie są usuwane z bazy danych; wyrejestrowanie mówi, że z punktu widzenia prawa samochód przestał istnieć - dane trafiają do archiwum, a tablice rejestracyjne są niszczone. Dzieje się tak, gdy samochód jest wywożony z kraju lub oddawany na złom.

Hyundai ogłosił ceny nowego modelu Creta dla Rosji

Hyundai ogłosił ceny dla Creta drugiej generacji (Foto: Hyundai)

Hyundai ogłosił ceny modelu Creta drugiej generacji na rynek rosyjski. Samochód dostępny jest w pięciu konfiguracjach, jego cena waha się od 1,2 do 1,9 mln rubli.

Opcje i ceny nowego Hyundai Creta
Specyfikacja Silnik/przeniesienie napędu Cena, rub.
Prime 1.6/6MT FWD 1 199 000
Prime 1.6/AT FWD 1 264 000
Classic 1.6/6MT FWD 1 270 000
Classic 1.6/6MT AWD 1 350 00
Classic 1.6/6AT FWD 1 335 000
Rodzina 1.6/6MT AWD 1 425 000
Rodzina 1.6/6AT FWD 1 410 000
Rodzina 1.6/6AT AWD 1 490 000
Rodzina 2.0/6AT FWD 1 470 000
Styl życia 1.6/6MT FWD 1 450 000
Styl życia 1.6/6AT FWD 1 515 000
Styl życia 1.6/6AT AWD 1 595 000
Styl życia 2.0/6AT FWD 1 575 000
Styl życia 2.0/6AT AWD 1 655 000
Prestige 2.0/6AT AWD 1 900 000

Samochód został zaprezentowany w połowie czerwca 2021 roku. Firma będzie dostarczać je do dealerów od 5 lipca.

Państwowa Inspekcja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego opowiedziała o systemie "Web"

System "Web" pozwala na identyfikację kierowców, którzy prowadzą kradzione samochody, uciekli z miejsca wypadku lub wyjechali na drogę w stanie nietrzeźwości.

O ile wcześniej inspektorzy mogli zauważyć takich naruszycieli tylko wtedy, gdy łamali przepisy przejeżdżając pod kamerami, to teraz policjanci będą mogli po prostu namierzyć konkretne numery - kamery będą zgłaszały przejazd takich samochodów pod kompleksem foto i wideorejestracji nawet w przypadkach, gdy przepisy nie będą łamane.

Do końca roku system "Web" powinien zacząć działać w całym kraju (Foto: Denis Voronin / AGN Moskva)

"Dzisiaj ten system pozwala nam natychmiast zidentyfikować przypadki pozbawienia prawa jazdy, możemy zobaczyć w całym kraju ruch skradzionych pojazdów, ruch samochodów z zagranicznymi tablicami rejestracyjnymi" - powiedział szef Państwowej Inspekcji Samochodowej Michaił Czernikow.

Sieć pojawiła się w Moskwie już w 2013 r., ale poza stolicę wyszła dopiero w kwietniu 2021 r., kiedy to została rozwinięta w Centralnym Okręgu Federalnym. Policja drogowa twierdzi, że system powinien zostać wprowadzony na terenie całego kraju do końca roku.

Komentarze

Dodaj komentarz