Genesis zapowiada premierę rywala Tesli Model S

Marka Genesis (marka premium Hyundai) opublikowała teaser nowego modelu, którego premiera odbędzie się 19 kwietnia podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju. Oczekuje się, że Koreańczycy ogłoszą elektryczną wersję sedana G80.

Foto: Genesis_worldwide / youtube.com

Zgodnie z oczekiwaniami, nowy samochód elektryczny, który będzie konkurował z Teslą Model S i przyszłym Mercedes-Benz EQS, będzie nosił oznaczenie eG80. Od standardowego pojazdu z silnikiem spalinowym będzie się różnił zmodyfikowanym przodem z "zamkniętym" grillem, innymi specjalnymi aerodynamicznymi kołami oraz brakiem końcówek rur wydechowych.

Ponadto, wcześniejsze zdjęcia szpiegowskie modelu ujawniły, że Genesis eG80 będzie wyposażony w panele słoneczne na dachu, aby generować dodatkową energię do ładowania akumulatorów.

Wiadomości na 6 kwietnia Genesis zaprezentował swoje samochody na niebie z pomocą 3 000 dronów. Wideo Wiadomości 30 marca Elektryczny sedan Genesis będzie miał dach z panelami słonecznymi

Według wstępnych doniesień, sedan będzie wyposażony w dwa silniki elektryczne przekazujące trakcję na obie osie. Genesis eG80 będzie mógł przejechać ponad 500 kilometrów bez konieczności doładowywania baterii. Na dodatek, nowość otrzyma system autonomicznej jazdy, który będzie odpowiadał drugiemu poziomowi autopilota.

W chwili obecnej Genesis pracuje również nad elektrycznym crossoverem, który znany jest jeszcze pod wewnętrznym oznaczeniem JW. Oba samochody elektryczne mają wejść do produkcji w ciągu najbliższych dwóch lat.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz