Nowy Land Cruiser 300 testowany na ciężkim off-roadzie. Wideo

Land Cruiser Cannel YouTube opublikował serię filmów poświęconych testom off-road nowej Toyoty Land Cruiser 300. Nie podano, gdzie odbyły się testy. Podczas testów SUV kręcił "bączki" w piasku, pokonywał przeszkody wodne, skakał i jeździł po kostce brukowej w górzystym terenie.

Oprócz wersji standardowej, w testach wzięła udział również sportowa modyfikacja Land Cruisera 300 o nazwie GR Sport. Dzięki temu samochód poradził sobie z wszystkimi testami bez większych problemów.

Oficjalna premiera nowej generacji miała miejsce tego lata. Land Cruiser zachował konstrukcję ramy, ale przeniósł się na nową platformę.

Nowość jest już sprzedawana w Rosji z 3,5-litrowym silnikiem V6 o mocy 415 KM i 650 Nm momentu obrotowego. Do dyspozycji klientów jest również Land Cruiser 300 z 3,3-litrowym silnikiem wysokoprężnym o mocy 299 KM. Obie jednostki współpracują z 10-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Ceny tego samochodu w Rosji zaczynają się od 5 557 000 rubli. (Dane pochodzą z oficjalnej strony Toyoty). Jednak jak dowiedział się Autonews.ru dealerzy dają klientom SUV-y z dodatkiem od 1 mln do 2,5-3 mln rbl. do zalecanej ceny producenta. Chodzi o to, że samochody są oferowane do zakupu tylko z zainstalowanym dodatkowym wyposażeniem, co tłumaczy wysoką marżę sprzedawców.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz