Hyundai przedstawia najmocniejszą Elantrę

Hyundai zaprezentował sportową wersję sedana Elantra nowej generacji, opracowaną przez dział N południowokoreańskiej marki. Modyfikacja ta jest najmocniejszą i najszybszą wersją samochodu w jego 30-letniej historii. Nie podano dokładnych terminów rozpoczęcia globalnej sprzedaży nowości. Oczekuje się, że samochód pojawi się u dealerów pod koniec bieżącego roku.

Sportowy sedan wyposażony jest w 2,0-litrowy benzynowy silnik turbo, który generuje 280 KM i 392 Nm momentu obrotowego. I tak w specjalnym trybie N Grin Shift moc silnika wzrasta do 290 KM. Ten sam silnik, na przykład, jest montowany w "doładowanym" crossoverze Hyundai Kona N. Jednostka współpracuje z sześciobiegową skrzynią manualną lub ośmiobiegowym robotem. W tym ostatnim przypadku przyspieszenie do setki dla Elantry N zajmuje 5,3 sekundy.

Zewnętrznie, Hyundai Elantra N różni się od standardowego modelu aerodynamiczny dodger z wyraźnym boczne "spódnice", duży tylny spojler i dyfuzor, jak również 19-calowe felgi aluminiowe z oponami Michelin Pilot 4S i hamulce czerwone zaciski. Do tego dochodzą agresywne zderzaki, listwa LED łącząca światła oraz dwie duże rury wydechowe rozłożone po przeciwnych stronach.

Wnętrze wyposażono w sportowe fotele, kierownicę z przełącznikami trybów jazdy, cyfrową deskę rozdzielczą oraz zmodernizowany system multimedialny, który wyświetla również dane telemetryczne.

Wiadomości na 2 lipca Hyundai nazwał swoje nowe produkty przeznaczone na rynek rosyjski Wiadomości 22 czerwca Hyundai ujawnił najmocniejszą Elantrę w historii

Wcześniej Hyundai wprowadził już sportową wersję sedana o nazwie N Line, która wyposażona jest w 1,6-litrową turbo czwórkę, która rozwija 204 KM i 264 Nm momentu obrotowego. Jednak po premierze Elantry N, model ten zajął miejsce flagowej modyfikacji.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz