Skoda Scala wynajem długoterminowy

Samochód Skoda Scala to auto klasy kompaktowej, które powstaje w fabrykach niemieckiego koncernu motoryzacyjnego Volkswagen AG, pod marką Skoda. Auto tworzone jest od roku 2019. Jego poprzednikami były takie modele jak: Skoda Rapid, Skoda Rapid Spaceback. Auto należy do segmentu C.

Oficjalny debiut tego modelu samochodu miał miejsce pod koniec roku 2018 w Izraelu. Nazwa Scala pochodzi od łacińskiego słowa, które w wolnym tłumaczeniu oznacza schody bądź też drabinę. Jak podkreślają producenci, jest to metafora awansu, jaki zaszedł przy okazji produkcji tego modelu na tle Rapid. Konkurencyjnymi autami są: Ford Focus, Honda Civic, Kia Ceed, Opel Astra, Peugeot 308, Toyota Corolla.

To pierwszy model Skody, który utworzony został na platformie MQB A0, czyli tej samej z której powstał model Volkswagena Polo. Najnowszy model Skody jest jednak dużo większy niż Golf. Samochód posiada 5 wariantów silnikowych, trzy benzynowe, jeden wysokoprężny oraz jedną jednostkę zasilaną gazem. W ofercie znajduje się cały szereg systemów, które umożliwiają kierowcy i pasażerom także, pewną jazdę. Jest to możliwe dzięki systemowi Crew Protect Assist, który w przypadku ewentualnej kolizji automatycznie zamyka wszystkie okna oraz napina pasy bezpieczeństwa. Co więcej, Skoda Scala może posiadać aż dziewięć poduszek powietrznych, hamulec antykolizyjny MULTICOLISION BRAKE, a także inne ważne rozwiązania z zakresu connectivity. 

Inne ważne i innowacyjne systemy oferowane w nowej Skodzie Scale to LANE ASSIST I FRONT ASSIST. Zabezpieczają one przed wypadkami oraz niebezpiecznymi sytuacjami na drodze. SIDE ASSIST potrafi ostrzec kierowcę przed wyprzedzającym go pojazdem. 

Skoda Scala dane techniczne

Norma Euro Euro 6d-TEMP
Liczba miejsc 5
Liczba drzwi 5
Moc 115 KM, 148 KM
Momen obrotowy 200 Nm, 250 Nm
Pojemność skokowa silnika 999 cm3, 1498 cm3, 1598 cm3
Rodzaj katalizatora Katalizator (3-drozny)+GPF, SCR+DPF+DOC
Liczba cylindrów 3, 4
Liczba zaworów 4
Skrzynia biegów Automatyczna, Manualna
Napęd przedni

Długoterminowy wynajem samochodu marki Skoda to przede wszystkim pewność niezawodności oraz bezawaryjności. Najem długoterminowy pozwala zaoszczędzić na zakupie nowego auta. Usługa najmu wiąże się z opłacaniem miesięcznych rat, które pokrywają dodatkowe koszty związane z serwisem, naprawami, assistance, ubezpieczeniem oraz kartami paliwowymi. Istnieje również możliwość skorzystania z auta zastępczego w przypadku awarii.

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz również