Jeep zapowiada premierę flagowego SUV-a

Jeep zaprezentuje produkcyjną wersję swojego flagowego SUV-a Grand Wagoneer 11 marca 2021 roku. Amerykanie opublikowali również mały teaser video, który demonstruje przyszły samochód. Sądząc po nim, design nowości nie będzie się zbytnio różnił od konceptu o tej samej nazwie, którego premiera prototypu miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku.

Zdjęcie: Jeep

Tak więc, na krótkim filmie można zobaczyć markową kratę z siedmioma szczelinami i oświetleniem, wąskie reflektory LED i duże lusterka boczne. We wnętrzu prototypu zainstalowano jednocześnie siedem ekranów. Nie wiadomo jeszcze, czy wszystkie one zostaną przeniesione do wersji produkcyjnej SUV-a.

Grand Wagoneer będzie zbudowany na tej samej platformie co Ram 1500. Wszystkie inne specyfikacje nie zostały jeszcze ujawnione. Firma powiedziała nam tylko, że model seryjny otrzyma hybrydowy układ napędowy, trzy systemy napędu na wszystkie koła do wyboru oraz zawieszenie pneumatyczne Quadra-Lift. Jakie inne jednostki znajdą się w gamie silników jeszcze nie wiadomo.

Wiadomości na 15 grudnia 2020 r. Nowy siedmiomiejscowy SUV Jeepa po raz pierwszy na testach Wiadomości 9 lutego Jeep wypuści elektrycznego Wranglera z okazji swoich 80. urodzin

Trzyrzędowy SUV będzie montowany w fabryce w Michigan. Jego głównymi konkurentami są Cadillac Escalade i Lincoln Navigator. Ceny samochodu nie są jeszcze znane. Wcześniejsza publikacja Car and Driver sugerowała, że koszt samochodu będzie wynosił od 60 000 do 100 000 dolarów w zależności od wyposażenia.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz