BMW prezentuje nowe coupe serii 2

BMW ujawniło informacje na temat następnej generacji serii 2 coupe. Publiczny debiut samochodu odbędzie się podczas Festival of Speed w Goodwood w Wielkiej Brytanii 8 lipca. Produkcja "dwójki" zostanie uruchomiona w fabryce w Meksyku, a samochód będzie dostarczany również do Rosji. Cena wywoławcza została już ogłoszona: 3 370 000 rubli.

Samochód zbudowany jest na podwoziu, które pierwotnie zostało zaprojektowane dla serii 4. Po zmianie pokolenia "dwójka" nieco się powiększyła. Coupe zostało pozbawione ogromnych "nozdrzy" osłony chłodnicy z nowego coupe serii 4, która obecnie jest znakiem firmowym wszystkich nowych modeli bawarskiej marki.

W gamie silnikowej pojawił się 2,0-litrowy silnik benzynowy o mocy 184 KM (wersja 20i). Jeszcze jeden silnik to turbodiesel o tej samej pojemności produkujący 190 koni mechanicznych (20d). Silnik ten współpracuje z generatorem rozruchowym o napięciu 48 V. Oba silniki współpracują wyłącznie z ośmiostopniową automatyczną skrzynią biegów. Coupe z tymi silnikami będą dostępne tylko z napędem na tylne koła.

Wersja M240i xDrive wyposażona jest w 3,0-litrowy, sześciocylindrowy silnik o mocy 374 KM. Silnik współpracuje z automatyczną skrzynią biegów i układem napędu na cztery koła. Przyspieszenie do "setki" zajmuje tej "dwójce" 4,3 sekundy.

W późniejszym czasie spodziewane jest również pojawienie się 2,0-litrowej "turbo czwórki" o mocy 245 KM (30i). Na naszym rynku model ten będzie można jednak kupić tylko w modyfikacji M240i xDrive, a także z jednostką wysokoprężną (20d).

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz