Honda zapowiada premierę nowego Civica hatchback

Honda opublikowała pierwsze zdjęcie teaserowe modelu Civic hatchback następnej generacji. Oficjalna premiera samochodu odbędzie się 23 czerwca. W kwietniu Japończycy zaprezentowali już model nowej generacji w nadwoziu sedan. Jego sprzedaż w USA ma się rozpocząć do końca tego roku. Produkcja tej nowości zostanie uruchomiona w fabryce firmy w Greensburgu w stanie Indiana.

Oczekuje się, że projekt Civic hatchback nie będzie się znacznie różnił od sedana o tej samej nazwie. Samochód otrzyma poziomo zamontowaną optykę LED, podwójny grill i wydłużoną maskę.

We wnętrzu pięciodrzwiowego samochodu znajdzie się oddzielny tablet multimedialny z ekranem o przekątnej 7,0 lub 9,0 cali, w zależności od konfiguracji. Do dyspozycji kierowcy będzie system audio Bose z 12 głośnikami, bezprzewodowa stacja ładowania smartfonów oraz wirtualna deska rozdzielcza.

Wiadomości na 29 kwietnia Honda prezentuje nowego Civica Wiadomości 12 marca Honda podniosła ceny na crossovery w Rosji

Nowość, najprawdopodobniej, zapożyczy szereg silników z sedana. Podstawowym silnikiem samochodu będzie 2,0-litrowa jednostka benzynowa o mocy 160 KM. Jako alternatywa oferowana będzie zmodyfikowana 1,5-litrowa "turbo czwórka", której odrzut został zwiększony ze 176 do 180 koni mechanicznych. Oba silniki będą współpracowały z wariatorem.

Samochód będzie wyposażony w zestaw systemów Honda Sensing, działających w oparciu o przednią kamerę i osiem sonarów, obejmuje on adaptacyjny tempomat, system zapobiegania kolizjom, asystenta jazdy w korkach i system kontroli pasa ruchu. Civic hatchback otrzyma również poduszki powietrzne, zwiększające ochronę przed poważnymi urazami głowy. Podczas wypadku specjalnie ukształtowane poduszki powietrzne otaczają głowę kierowcy i pasażerów ze wszystkich stron.

Komentarze

Dodaj komentarz