Kia zaprezentowała nowy model Sportage. Wygląda bardzo podobnie do Sorento

Kia zaprezentowała crossovera Sportage piątej generacji. W Korei Południowej sprzedaż tego pojazdu ma się rozpocząć w lipcu. W przyszłości nowość pojawi się również w Rosji, ale nie podano jeszcze dokładnych dat.

Crossover bardzo zmienił się w wyglądzie w stosunku do swojego poprzednika. Stylistyka modelu przypomina samochód elektryczny EV6 oraz nowe Sorento. Kia ujawniła, że nad wyglądem Sportage'a pracowały studia projektowe z całego świata pod kierownictwem Karima Habiba, który przeszedł do koreańskiej firmy z Infiniti.

Nowa Kia Sportage

Sportage ma skomplikowane reflektory, światła do jazdy dziennej LED w kształcie bumerangu, nowe lampy przednie, przeprojektowany grill "tygrysiego uśmiechu" i pochyłą linię dachu. Wizualnie samochód stał się zauważalnie większy niż czwarta generacja, ale dokładne wymiary nie zostały jeszcze ogłoszone.

Dla nowej Kia Sportage 2021 przygotowano terenową wersję X-Line. Modyfikacja ta różni się innymi zderzakami, innymi relingami dachowymi i specjalnymi listwami na bokach.

Wnętrze nowej Kia Sportage

Sportage posiada cyfrową deskę rozdzielczą i ogromny ekran multimedialny, które są połączone w jedną całość - w stylu nowej generacji Sorento. W Sportage'u zastosowano również uchwyt do wyboru skrzyni biegów, nową konsolę środkową i trójramienną kierownicę.

Wiadomości 27 maja Kia ogłosiła rosyjskie ceny na odświeżonego SUV-a Mohave Wiadomości 1 czerwca Nowa Kia Sorento na rynek rosyjski otrzyma mocniejszy silnik V6

Piąta Kia Sportage zbudowana jest na tej samej platformie co nowy Hyundai Tucson, który zadebiutował we wrześniu 2020 roku. Wszystkie inne dane techniczne samochodu są na razie trzymane przez Koreańczyków w tajemnicy. Oczekuje się, że linia silników będzie obejmować silniki benzynowe i doładowane. Klientom zostanie również zaprezentowana hybrydowa wersja crossovera o mocy 230 KM.

Wnętrze nowej Kia Sportage

Kia Sportage będzie dostępna z zestawem zaawansowanych systemów bezpieczeństwa czynnego, wśród których znajdą się m.in. system utrzymywania pasa ruchu, funkcja awaryjnego hamowania, system monitorowania martwego pola oraz system wspomagania parkowania.

W Rosji obecna Kia Sportage jest oferowana z silnikami benzynowymi o pojemności 2,0 litra i 2,4 litra, które rozwijają odpowiednio 150 i 184 KM. Podstawowy silnik jest w stanie pracować z manualną skrzynią biegów lub z "automatem", a mocniejszy jest połączony tylko z automatyczną skrzynią biegów. Crossover jest dostępny z napędem na przednie i wszystkie koła. Ceny zaczynają się od 1 672 900 rubli.

Komentarze

Dodaj komentarz