Mały crossover Toyota Yaris Cross doczekał się wersji off-roadowej

Toyota zaprezentowała nową wersję małego crossovera Yaris Cross o nazwie Adventure. Pojazd jest przystosowany do poważniejszej jazdy terenowej niż wersja standardowa.

Toyota Yaris Cross Adventure różni się od standardowej wersji nowymi, wzmocnionymi zderzakami, srebrnymi relingami dachowymi, 18-calowymi felgami aluminiowymi oraz specjalnym wykończeniem wnętrza w ciemnozłotych odcieniach. Jako wyposażenie opcjonalne crossovera dostępny jest wyświetlacz projekcyjny oraz elektrycznie sterowane drzwi bagażnika.

Część techniczna pojazdu nie uległa żadnym zmianom. Toyota Yaris Cross Adventure wyposażona jest w hybrydowy układ napędowy, w skład którego wchodzi trzycylindrowy benzynowy silnik atmosferyczny o pojemności 1,5 litra i mocy 80 KM, kompaktowy silnik elektryczny umieszczony na tylnej osi oraz zestaw akumulatorów litowo-jonowych.

Całkowita moc jednostek wynosi 115 KM. Standardowo jednostka napędowa przenosi moment obrotowy na przednią oś, a tylne koła mogą być włączane w zależności od potrzeb.

Wiadomości na 16 października 2019 r. Toyota Yaris zmienia generację i przechodzi na nową platformę Wiadomości 23 kwietnia 2020 r. Toyota zaprezentowała nowego małego crossovera z napędem na wszystkie koła

Nowa Toyota Yaris Cross Adventure będzie produkowana seryjnie w fabryce w Valenciennes we Francji - na tej samej linii produkcyjnej, co Yaris hatchback i Yaris Cross crossover. Zamówienia na samochód będą przyjmowane już wkrótce, a pierwsze auta pojawią się u dealerów Toyoty w Europie we wrześniu.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz