Kia zamieniła crossovera Soul w samochód dla surferów

Kia zaprezentowała koncepcyjną wersję elektrycznego crossovera Soul EV Boardmasters Edition. Nazwa samochodu pochodzi od nazwy festiwalu surfingowego i muzycznego odbywającego się w Wielkiej Brytanii.

Wersja eksperymentalna różni się od standardowego auta zmodernizowanym zawieszeniem ze znacznie zwiększonym prześwitem, który w rejonie przedniej osi wyniósł 310 mm, a w rejonie tylnej - 320 milimetrów. Dodatkowo samochód otrzymał 16-calowe specjalne koła z 30-calowymi oponami błotnymi do jazdy po piasku.

Na dachu zamontowano dodatkowe reflektory LED, bagażnik mieszczący dwie deski Tahe Bic Malibu oraz panel słoneczny zasilający małą lodówkę w kabinie. Wyposażenie obejmuje również uchwyty do przewożenia odzieży surfingowej, drewnianą ławkę oraz system audio Harman/Kardon.

Wiadomości na 26 lipca Zaktualizowana Kia Soul po raz pierwszy sfotografowana na teście Jazdy próbne 1 lipca 2019 r. Nieocenzurowane. Jazda próbna nową Kia Soul

Kia Soul EV Boardmasters Edition została wyposażona w silnik elektryczny, który rozwija moc 204 KM i moment obrotowy 395 Nm. Silnik jest zasilany przez zestaw akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 64 kWh, które pozwalają na przejechanie do 450 kilometrów bez konieczności ładowania.

Wcześniej informowano, że Kia testuje przeprojektowanego Soula, który został zauważony na drodze w Korei Południowej. Wygląd zewnętrzny crossovera skrywa gruba warstwa kamuflażu, ale można przypuszczać, że w ramach restylingu Kia Soul otrzyma zmodernizowane zderzaki, zmieniony grill i optykę z inną grafiką. Wnętrze ma być wyposażone w nowy system multimedialny z powiększonym 10,25-calowym ekranem dotykowym i wirtualną deską rozdzielczą.

Komentarze

Dodaj komentarz