Alpina ujawnia na wideo nowego super-sedana opartego na BMW V8

Niemiecka firma Alpina, która specjalizuje się w produkcji mocnych samochodów na bazie BMW, ogłosiła premierę swojego nowego projektu. B8 Gran Coupe będzie bazować na podzespołach z BMW serii 8 Gran Coupe.

Nowość będzie się różnić od standardowego BMW unikalnym aerodynamicznym dodgerem, felgami z lekkich stopów o specjalnej konstrukcji oraz wystrojem wnętrza. Od strony technicznej sedan otrzyma zmodernizowane zawieszenie ze sportowymi nastawami oraz wzmocnione hamulce.

Alpina B8 Gran Coupe będzie napędzana przez znacząco zmieniony 4,4-litrowy silnik benzynowy twin-turbo V8, który ma dostarczać ponad 600 koni mechanicznych. Silnik będzie połączony z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów i napędem na wszystkie koła. Dalsze szczegóły zostaną ujawnione podczas premiery samochodu w środę, 24 marca.

W maju 2020 roku Alpina zaprezentowała swoją własną wersję dużego crossovera BMW X7 o nazwie XB7. Nowy model jest najmocniejszym i jednym z najszybszych samochodów w historii niemieckiej firmy.

Wiadomości na 19 maja 2020 r. BMW X7 od Alpiny otrzyma 621-konny silnik Tokio 2019 23 października 2019 r. Alpina zamieniła nową "trójkę" BMW w super-sedana o mocy 462 KM

Alpina XB7 jest napędzana przez zmodernizowany 4,4-litrowy silnik V8 twin-turbo z ulepszonym systemem chłodzenia i ulepszonym układem wydechowym. Silnik rozwija moc 621 KM i moment obrotowy 800 Nm, czyli o 91 KM i 50 Nm więcej niż jednostka fabryczna. Crossover jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 w 4,2 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 290 km/h.

Autonews.ru można teraz czytać również na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz