Aston Martin zaprezentował hipersamochód Valhalla o mocy 950 KM

Aston Martin zaprezentował produkcyjną wersję hipersamochodu Valhalla. Nowy samochód wyposażony jest w jednostkę hybrydową składającą się z ośmiocylindrowego silnika benzynowego i dwóch silników elektrycznych. Całkowita moc samochodu wynosi 950 koni mechanicznych.

W trybie samochodu elektrycznego bateria jest skierowana wyłącznie na przednią oś. W tym przypadku hipersamochód jest w stanie rozpędzić się tylko do 130 km/h, a jego zasięg wynosi 15 kilometrów. Gdy wszystkie trzy silniki są włączone, prędkość maksymalna Valhalli wzrasta do 330 kilometrów na godzinę.

Samochód jest również wyposażony w ośmiobiegowy, dwusprzęgłowy robot bez biegu wstecznego. Dzięki takiemu rozwiązaniu inżynierom udało się zmniejszyć masę samochodu, a ruch wsteczny wykonywany jest przez silniki elektryczne.

Valhalla posiada nadwozie z włókna węglowego, karbonowo-ceramiczne hamulce i adaptacyjne zawieszenie. Masa hipersamochodu wynosi niecałe 1550 kilogramów. Samochód jest również wyposażony w specjalne aerodynamiczne dodgersy, które zapewniają 600 kg siły docisku przy prędkości 240 km/h.

Wiadomości na 28 czerwca Aston Martin prezentuje nowy hipersamochód o mocy 1000 koni mechanicznych Wiadomości 16 maja Aston Martin będzie całkowicie odmówić "mechanicy" w 2022 roku

Kierowca ma dostęp do autonomicznego hamowania awaryjnego, systemu ostrzegania przed kolizją czołową, adaptacyjnego tempomatu, funkcji monitorowania martwego pola oraz kamery cofania. Wnętrze hipersamochodu zostało zaprojektowane w stylu bolidów Formuły 1, ale jest bardziej komfortowe. Samochód wyposażony jest więc w dwustrefową klimatyzację oraz system multimedialny z dotykowym wyświetlaczem.

Autonews.ru można teraz czytać również na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz