Szef Avtovazu zaprzecza pogłoskom o wprowadzeniu Dacii do Rosji

Renault nie zamierza wprowadzać na rynek rosyjski kontrolowanej przez siebie marki Dacia. Prezes AvtoVAZ (należącego do Renault) Nicolas Mor powiedział to w wywiadzie dla magazynu Expert.

"Nie, nie ma planów produkcji samochodów Dacia w Rosji, tak samo jak nie ma planów wprowadzenia marki Dacia na rynek rosyjski. Ale z punktu widzenia wykorzystania komponentów, możliwe jest wykorzystanie komponentów Dacia w AvtoVAZ, jak również komponentów AvtoVAZ w zakładzie w Rumunii" - podkreślił Mor.

Obecnie w Rosji pod marką Renault sprzedawanych jest kilka modeli budżetowych, które w Europie Zachodniej sprzedawane są pod rumuńską marką Dacia. W szczególności chodzi o crossovera Duster drugiej generacji, a także o sedana Logan i hatchbacka Sandero. Ponadto, na rynku krajowym dostępna jest Lada Largus, która jest przeprojektowaną wersją kombi Dacia Logan MPV.

Wiadomości na 20 lipca Avtovaz zapowiada premierę pięciu nowych samochodów Wiadomości 15 lipca Avtovaz zaktualizuje najbardziej ekstremalną wersję Łady 4x4

Na początku 2021 roku Renault ogłosiło zamiar maksymalnego zacieśnienia współpracy między Dacią a rosyjską Ładą. Po 2025 roku modele obu marek zostaną przeniesione do skalowalnej architektury CMF-B, która przewiduje zastosowanie konwencjonalnych silników spalinowych, jednostek gazowych, a także zelektryfikowanych układów napędowych.

W ciągu najbliższych czterech lat AvtoVAZ planuje wprowadzić na rynek jednocześnie pięć nowych pojazdów. Należą do nich: kolejna generacja SUV-a Niva, nowy crossover klasy C oraz przeprojektowana rodzina Vesta.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz