Media donoszą o pierwszym uruchomieniu najtańszego samochodu elektrycznego Tesli

Tesla wypuściła w Chinach pierwszy prototyp zupełnie nowego kompaktowego samochodu elektrycznego, który będzie najtańszym modelem w gamie amerykańskiej marki. Jest to zgłaszane przez Teslarati powołując się na źródło w Chinach.

Według wstępnych danych, Tesla osiągnęła już porozumienie ze wszystkimi głównymi dostawcami komponentów i obecnie aktywnie angażuje się w wyposażanie linii produkcyjnych dla nowego modelu, którego seryjna produkcja mogłaby się rozpocząć pod koniec tego roku.

Jak można się spodziewać, nowość może nosić nazwę Model 2 lub Model Q. O niedrogim samochodzie elektrycznym Tesli po raz pierwszy zaczęto mówić na początku 2020 roku, kiedy to Amerykanie opublikowali na swojej stronie internetowej szkic projektowy nieznanego modelu. Następnie poinformowano, że firma planuje stworzyć kompaktowego elektrycznego hatchbacka, który będzie produkowany w Chinach, ale również wysyłany na rynek globalny.

We wrześniu tego samego roku, prezes Tesli Elon Musk potwierdził prace nad stosunkowo niedrogim samochodem elektrycznym kosztującym około 25 000 dolarów. W szczególności przedsiębiorca zauważył, że produkcja takiego modelu stała się obecnie możliwa dzięki znacznemu obniżeniu kosztów baterii. Przykładowo, Tesla była w stanie obniżyć koszty produkcji baterii o około 50 procent w ciągu 13 lat, podczas gdy pojemność baterii wzrosła kilkukrotnie.

Wiadomości 27 stycznia 2020 r. Tesla będzie rozwijać samochody specjalnie dla Europy Wiadomości 23 września 2020 r. Elon Musk obiecał, że wyprodukuje przystępną cenowo Teslę za 25 tys. dolarów.

Według Muska nowość będzie wyposażona w nowy typ baterii, które pozwolą przejechać do 320 km bez ładowania, a także innowacyjną przekładnię elektromechaniczną. Ponadto Musk podkreślił, że nowy model będzie posiadał automatyczny system sterowania.

Według nieoficjalnych doniesień, nowy model Tesli będzie miał dwie różne wersje: na rynek chiński i europejski. Produkcja elektrycznego hatchbacka dla Europy rozpocznie się w fabryce w Berlinie w 2023 roku.

Komentarze

Dodaj komentarz