Skoda Octavia otrzyma dwa nowe silniki w Rosji

Skoda ogłosiła rozpoczęcie zamówień w Rosji na model Octavia z dwoma nowymi silnikami. Mowa tu zarówno o podstawowej jednostce atmosferycznej o pojemności 1,6 litra, jak i mocniejszej 2,0-litrowej turbo czwórce. Tym samym gama silnikowa nowej generacji liftback składa się teraz z trzech jednostek napędowych.

Wcześniej liftback był dostępny w Rosji wyłącznie z 1,4-litrową "turbo czwórką" o mocy 150 KM, współpracującą z manualną skrzynią biegów lub z ośmiobiegową przekładnią automatyczną.

Teraz do oferty dołączyła wolnossąca jednostka o pojemności 1,6 litra i mocy 110 KM, współpracująca z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów. Samochód ten przyspiesza od 0 do 100 w 12,4 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 199 km na godzinę. Ceny zaczynają się od 1.473.000 rubli.

Jako alternatywa, 2,0-litrowy silnik turbo stał się dostępny, dając 190 KM, współpracując z siedmiobiegową DSG z dwoma sprzęgłami. Skoda Octavia z najwyższej półki rozpędza się od 0 do 100 km/h w 7,4 sekundy, a jej prędkość maksymalna wynosi 240 km/h. Taki samochód będzie kosztował co najmniej 1 929 000 rubli.

Nowości 5 lutego O co wstydziłeś się zapytać: 5 niewygodnych pytań do Skody Octavii Wideo 20 listopada 2020 r. Kupno Skody Octavii: pakiety wyposażenia, dostępność, realne ceny

Tak jak dotychczas, nowa Skoda Octavia dostępna jest w trzech pakietach: Active Plus, Ambition Plus i Style Plus. Na liście wyposażenia podstawowego znalazły się m.in. bezkluczykowe uruchamianie i wyłączanie silnika, klimatyzacja, światła do jazdy dziennej w technologii LED oraz multimedia z ośmiocalowym ekranem dotykowym.

Wyższe" warianty mają reflektory LED, tempomat z ogranicznikiem prędkości, tylne czujniki parkowania, czujniki światła i deszczu, a także wirtualną deskę rozdzielczą i system informacyjno-rozrywkowy z 10-calowym ekranem.

Autonews.ru można teraz czytać również na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz