Toyota ogłasza rosyjskie ceny na Land Cruisera 300

Toyota rozpoczęła przyjmowanie zamówień w Rosji w dniu 1 lipca na swój nowy flagowy SUV Toyota Land Cruiser, który po zmianie generacji otrzymał indeks 300. Samochód można kupić w trzech konfiguracjach: Elegance, Comfort+ oraz w wersji 70th Anniversary. Ceny zaczynają się od 5 613 000 rubli.

Toyota Land Cruiser 300 oparta jest na nowej architekturze TNGA, na którą stopniowo przechodzą wszystkie modele marki. Jednocześnie Land Cruiser zachował swoją konstrukcję ramową. Ponadto, otrzymał nowy schemat i stał się lżejszy i mocniejszy niż stara rama w oparciu o "dwie setne". Minimalny prześwit (odległość od spodu tylnej osi do podłoża pod kołami) wynosi 230 mm.

Zestaw wyposażenia Cena, rbl.
Elegancja 5 613 000
Komfort+ 6 861 000
70. rocznica 7 665 000

SUV wyposażony jest w 3,5-litrowy silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 415 KM i 650 Nm momentu obrotowego. Jednostka ta zastąpiła starą, atmosferyczną "ósemkę", stosowaną od kilku lat w sedanie Lexus LS. Silnik współpracuje z 10-biegową automatyczną skrzynią biegów. Przyspieszenie do setki zajmuje mniej niż 7 sekund.

Podstawowa wersja Land Cruisera 300 posiada reflektory LED typu odblaskowego świateł mijania i drogowych z automatyczną korektą pochylenia, spojler i relingi dachowe. SUV jest wyposażony w system multimedialny nowej generacji z obsługą Apple CarPlay i Android Auto, 9-calowy kolorowy wyświetlacz na konsoli środkowej, elektrycznie regulowany fotel kierowcy w ośmiu kierunkach oraz kamerę cofania ze spryskiwaczem. Przydatne funkcje obejmują hotspot Wi-fi, system uruchamiania silnika za pomocą przycisku oraz skaner linii papilarnych. Pojazd posiada również napęd na wszystkie koła, redukcję biegów i centralny mechanizm różnicowy z blokadą.

Nowe pozycje 15 czerwca Toyota Land Cruiser 300: odpowiedzi na główne pytania dotyczące nowości Wiadomości 23 czerwca Nowa Toyota Land Cruiser 300 dołączyła do floty policyjnej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zdjęcie

Modyfikacja "Comfort+"(od 6 861 000 RUB) jest wyposażona w reflektory w pełni LED-owe i podświetlane stopnie boczne. Wnętrze SUV-a wykończone jest skórą syntetyczną, a sufit wykonany jest w kolorze czarnym. Samochód jest wyposażony w czterostrefową klimatyzację, chłodzony pojemnik w środkowym podłokietniku, bezprzewodowe ładowanie i jonizator powietrza Nano-e. Kierowca ma do dyspozycji 7-calowy kolorowy wyświetlacz wielofunkcyjny, adaptacyjną kontrolę jazdy oraz cztery kamery, które mogą być wykorzystywane do obserwacji otoczenia pojazdu.

SUV jest dostępny z twardo blokującym się przednim i tylnym mechanizmem różnicowym, nową generacją elektronicznego systemu stabilizacji zawieszenia kinetycznego E-KDSS, stałym ogranicznikiem prędkości jazdy w terenie, funkcją utrzymywania pojazdu na pasie ruchu oraz adaptacyjnym tempomatem.

Wersja 70th Anniversary(od 7 665 000 RUB) otrzymuje pełną gamę wyposażenia dodatkowego. W szczególności, wyświetlacz projekcyjny, szyberdach, 20-calowe koła, 12,3-calowy ekran dotykowy multimedia, system audio JBL z 14 głośnikami i pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense. Taki samochód wyposażony jest jedynie w opartą na dyferencjale Torsena "skrzynię biegów" w centrum, która jest blokowana, przekładnię downshift oraz samoblokujący się mechanizm różnicowy na tylnej osi.

Jeśli chodzi o Land Cruisera 200, to w Rosji model ten kosztuje minimum 5 412 000 rubli. Samochód wyposażony był w benzynową jednostkę V8 o mocy 309 koni mechanicznych oraz ośmiocylindrowego turbodiesla o mocy 249 koni mechanicznych.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz