Audi 'supercharged' TT RS coupe dostaje silnik o mocy 407 KM

Doładowane" Audi TT RS coupe napędzane jest silnikiem o mocy 407 koni mechanicznych. Wersja "supercharged" sportowego coupe Audi TT RS napędzana jest pięciocylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności 2,5 litra. Moc silnika może przekroczyć 407 KM. Data premiery nowego modelu nie jest jeszcze znana.

Według nieoficjalnych danych, będzie on w stanie rozpędzić się do pierwszej "setki" w cztery sekundy. Coupe osiąga prędkość maksymalną 280 km/h.

Pozostałe szczegóły techniczne są utrzymywane w tajemnicy. Samochód będzie miał bardziej agresywną stylistykę niż TT i TT S. Samochód będzie wyposażony w sportowe zawieszenie, wyczynowe hamulce i nowy układ wydechowy.

Przypomnijmy, że Audi pracuje obecnie także nad nowym crossoverem opartym na modelu TT. Nowy pojazd nosi nazwę TTQ. Samochód mógłby trafić do sprzedaży w 2017 roku. Na rynku nowość powinna stać się konkurentem dla Range Rovera Evoque, Porsche Macan i BMW X4. Prototyp został po raz pierwszy pokazany podczas Salonu Samochodowego w Pekinie. Pod względem wymiarów samochód będzie zbliżony do seryjnego Q3.

Zdjęcie: Audi

Komentarze

Dodaj komentarz