Autobus elektryczny zapalił się i "podpalił" sąsiednie autobusy. Wideo

Autobus elektryczny zapalił się na parkingu w Chinach. Filmik pojawił się na kanale YouTube Eventful China.

Incydent miał miejsce w Regionie Autonomicznym Guangxi Zhuang w mieście BICE. Na nagraniu widać, że autobus zapalił się bez żadnego zewnętrznego uderzenia. Z powodu wiatru ogień bardzo szybko rozprzestrzenia się na pobliskie autobusy elektryczne i kosze na śmieci.

Według materiału filmowego, do pożaru doszło o 6:27 rano. Nie ma doniesień o rannych. Podobno wszystkie autobusy miały puste przedziały.

Niestety, jak dotąd takie wypadki z udziałem pojazdów elektrycznych nie są wcale takie rzadkie. Producenci akumulatorów elektrycznych starają się, aby były one jak najbardziej niezawodne, ale technologia nie jest doskonała.

Wiadomości na 23 maja Papież zamawia samochód elektryczny Fisker Ocean Wiadomości 16 maja Zabawkowy samochód elektryczny z kierowcą został wypuszczony na drogi. Wideo

W styczniu Autonews.ru informował o podobnym przypadku, który miał miejsce również w Chinach. Właściciel przyniósł Chery Arrizo E do ładowania, ale w pewnym momencie samochód poszedł z dymem. Zobaczył to przechodzień i zadzwonił po straż pożarną, która akurat była w pobliżu. Oblali samochód elektryczny wodą z węży.

Okazało się, że w tym czasie w środku znajdował się mężczyzna. Wysiadł z elektrycznego samochodu, a gdy to zrobił, samochód eksplodował.

Komentarze

Dodaj komentarz