Szkocki start-up opracuje dużego elektrycznego SUV-a

Szkocki start-up ATAE (All Terrain All Electric) z siedzibą w Glasgow pracuje nad dużym elektrycznym SUV-em o nazwie Munro Mark 1, którego prototyp ma powstać w 2021 roku. Pierwsze rendery i informacje na temat nadchodzącego modelu opublikował serwis Auto Express.

Oparty na klasycznej ramie typu drabinkowego, ATAE Munro Mark 1 będzie wyposażony w stały napęd na wszystkie koła, blokowane dyferencjały i dwuzakresową skrzynię biegów.

SUV zostanie stworzony prawie w całości z istniejących komponentów innych firm. Na przykład, nadwozie i podwozie będzie dostarczane przez Ibex Automotive. Samochód będzie napędzany silnikiem elektrycznym rozwijającym moc 215 KM i moment obrotowy 350 Nm.

Będzie on zasilany pakietem akumulatorów o pojemności 52 kWh, który w normalnych warunkach pozwoli mu przejechać około 240 kilometrów bez ładowania. Dzięki specjalnemu szybkiemu systemowi, baterie można uzupełnić od 0 do 80% w pół godziny.

Wiadomości na 29 marca Pierwszy odrodzony Hummer sprzedany za 2,5 miliona dolarów Wiadomości 22 marca Jeep zaprezentował cztery SUV-y na Wielkanocne Safari

Pierwszy działający prototyp zostanie przygotowany pod koniec bieżącego roku, po czym model przejdzie intensywne testy drogowe. Pierwsze SUV-y mają trafić do klientów w 2022 roku. The Scotsman zauważa, że dostępnych jest wiele opcji, w tym wersja z napędem na sześć kół i napędem na trzy osie.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz