Chiński koncern Great Wall zaprezentował nowego crossovera w stylu retro. Zdjęcie

Chińska firma WEY (marka premium koncernu Great Wall) zaprezentowała na targach motoryzacyjnych w Chengdu nowego crossovera o nazwie Fuguchaojia. Samochód wykonany jest w stylu retro - swoim designem przypomina samochody z lat 40-tych. Na przykład w chińskim crossoverze można znaleźć cechy Forda Prefecta, który stał się podstawą KIM-10-50 z 1940 roku. Jednakże, podczas gdy Fuguchaojia ma status koncepcji. Nie wiadomo jeszcze, czy prototyp będzie miał wersję seryjną.

Zdjęcie: WEY

Nowość otrzymała okrągłe reflektory LED, duży chromowany grill, panoramiczny dach i masywne nadkola, Wewnątrz crossover otrzymał trzy wyświetlacze, bezprzewodowe ładowanie smartfona, trójramienną kierownicę, okrągłe deflektory powietrza i nietypowe oświetlenie.

Zdjęcie: WEY

Wszystkie specyfikacje techniczne prototypu są utrzymywane w tajemnicy. Nie jest wykluczone, że crossover będzie dzielił główne podzespoły z innym modelem marki - Mocha. Samochód ten dostępny jest z 2,0-litrowym, 214-konnym turbodoładowanym silnikiem benzynowym, współpracującym z 9-biegowym robotem i pomocniczym 48-woltowym rozrusznikiem-generatorem.

Zdjęcie: WEY


Firma Ora, która jest częścią koncernu Great Wall, zaprezentowała niedawno samochód o nazwie Punk Cat. Wygląd zewnętrzny modelu ma również stylistykę retro i jest bardzo podobny do klasycznego Volkswagena Beetle (Żuka). Pięciodrzwiowy samochód ma dwukolorowe nadwozie, okrągłe reflektory, dużo chromowanych elementów, duże światła i spadzisty dach. Wnętrze wyposażono w zabytkową kierownicę, fotele w stylu retro, cyfrową deskę rozdzielczą i duży ekran dotykowy systemu multimedialnego.

Zdjęcie: WEY

Komentarze

Dodaj komentarz