Toyota opracuje następcę swojego najstarszego modelu

Toyota pracuje nad kolejną generacją Crown, najstarszego modelu na linii produkcyjnej. Donosi o tym japońska publikacja Spyder7, która opublikowała również pierwszy render przyszłego samochodu.

Zdjęcie: Spyder7

Obecna generacja Toyoty Crown sedan, która jest produkowana od 1955 roku, zadebiutowała w 2018 roku. Samochód został zbudowany w oparciu o całkowicie nową architekturę TNGA, na której opiera się większość obecnych modeli producenta samochodów.

Toyota Crown otrzymała najnowocześniejsze systemy wspomagania, a jej główne zespoły i podzespoły zostały dostrojone w ramach testów na niemieckim torze Nürburgring. Jednocześnie samochód ten jest wciąż ekskluzywny na rynku japońskim, gdzie cieszy się bardzo małą popularnością. W związku z tym Toyota podjęła decyzję o rozpoczęciu prac nad kolejną generacją modelu.

Według wstępnych danych Japończycy zachowają architekturę TNGA, ale odrzucą układ napędowy na tylne koła na rzecz napędu na przednią oś, co znacznie zwiększy dostępną przestrzeń w kabinie.

Wiadomości na 3 listopada 2020 r. Toyota zmodernizowała swój najstarszy model Zdjęcie 14 lipca 2020 r. Stara szkoła. 10 fajnych sedanów z lat 90.

Oczekuje się, że linia silników zachowa obecną 2,0-litrową "turbo czwórkę" o mocy 245 KM, jak również wersję hybrydową o mocy 226 KM opartą na 2,5-litrowym silniku atmosferycznym. Japończycy odmówią topowej hybrydzie z 3,5-litrowym V6 produkującym 359 KM.

Poza tym na bazie nowej generacji modelu Crown powstanie nowy crossover, który będzie nosił nazwę Crown Cross. Sedan powinien zadebiutować w 2022 roku, a "wysoka" wersja crossovera będzie dostępna rok później.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz