Acura zakończy produkcję modelu NSX najmocniejszą i najszybszą wersją supersamochodu

Acura kończy produkcję supersamochodu NSX Hybrid drugiej generacji, który pojawił się na rynku w 2015 roku. Pod koniec cyklu życia model ten otrzyma najmocniejszą i najszybszą modyfikację o nazwie Type S.

Japończycy opublikowali tylko kilka teaserów tej nowości, a także zaznaczyli, że będzie ona wyposażona w ulepszoną jednostkę napędową, której szczegóły na razie trzymane są w tajemnicy.

Standardowa Acura NSX coupe, która w niektórych krajach sprzedawana jest również pod marką Honda, wyposażona jest w jednostkę zespoloną opartą na 3,5-litrowym silniku twin-turbo V6. Silnik, w połączeniu z 9-biegową automatyczną skrzynią biegów, rozwija moc 507 KM i moment obrotowy 550 Nm.

Wiadomości na 28 października 2015 r. Acura ujawnia specyfikację NSX następnej generacji Wiadomości 18 marca Acura ujawniła najmocniejszego sedana w swojej historii

Wraz z silnikiem spalinowym zastosowano trzy pomocnicze silniki elektryczne zasilane z akumulatorów o pojemności 1,3 kilowatogodzin. Łącznie jednostki te są w stanie wyprodukować 581 KM i 645 niutonometrów mocy. Supersamochód jest w stanie przyspieszyć ze startu stojącego do 100 km/h w około trzy sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 307 km/h.

Type S będzie limitowany do 350 sztuk, z czego 300 zostanie sprzedanych w USA. Produkcja drugiej generacji NSX zakończy się w 2022 roku.

Komentarze

Dodaj komentarz