Skoda ogłosiła rosyjskie ceny na usportowioną wersję modelu Rapid

Skoda rozpoczęła w Rosji przyjmowanie zamówień na usportowioną wersję liftbacka Rapid drugiej generacji o nazwie Sport Edition. Jak podają służby prasowe marki, ceny samochodu zaczynają się od 1 215 000 RUB. Nowość różni się od zwykłego Rapida także innym wyglądem zewnętrznym i wewnętrznym.

Samochód bazuje na wariancie Ambition. liftback otrzymał czarny grill, ozdobne kratki na progach i obudowach lusterek bocznych. Samochód wyposażony jest również w 16-calowe felgi, reflektory LED oraz specjalne logo Sport Edition.

We wnętrzu specjalnego modelu Rapid znajdują się czarne fotele z czerwonymi kontrastowymi szwami, wielofunkcyjna trójramienna sportowa kierownica i chromowane nakładki na pedały. Samochód wyposażony jest w klimatyzację, przednie boczne poduszki powietrzne, podgrzewane przednie fotele, tempomat oraz podgrzewane lusterka zewnętrzne i dysze spryskiwaczy przedniej szyby.

liftback wyposażony jest w platformę SmartLink, która pozwala na podłączenie smartfona i korzystanie z aplikacji mobilnych. Do dyspozycji kierowcy jest również Bluetooth oraz system audio Swing z sześcioma głośnikami.

Firma nie podała jeszcze specyfikacji. Pakiet Ambition jest dostępny z silnikami atmosferycznymi o pojemności 1,6 litra i mocy 90 i 110 KM. Pierwszy z nich współpracuje tylko z pięciobiegową skrzynią manualną, a drugi może działać również w parze z sześciozakresowym "automatem". Oprócz tego dostępny jest 125-konny doładowany silnik o pojemności 1,4 litra, który współpracuje z siedmiobiegowym "robotem" z dwoma sprzęgłami.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz