Hyundai ujawnia wideo nowego pick-upa Santa Cruz

Hyundai opublikował film prezentujący projekt pick-upa Santa Cruz. Nowy pojazd, który producent nazywa Sport Adventure Vehicle, będzie miał swoją premierę w połowie kwietnia.

W filmie twierdzi się, że Hyundai Santa Cruz to zupełnie nowy model, niepodobny do żadnego innego samochodu w tej klasie. "Wszystko, od proporcji nadwozia po projekt układu optycznego, sugeruje, że nie jest to samochód typu pick-up. To Santa Cruz" - czytamy w filmie.

Wcześniej Hyundai opublikował teasery modelu, sądząc po których Santa Cruz będzie znacząco różnił się od zaprezentowanego w 2015 roku samochodu koncepcyjnego o tej samej nazwie. Nowy samochód będzie wyglądał podobnie do crossovera Tucson czwartej generacji, po którym odziedziczy nietypową optykę przodu połączoną wizualnie z podświetlanym diodami grillem.

C Tucson pickup będzie dzielić główne elementy i jednostki: zakres modelu produkcyjnego będzie obejmować czterocylindrowe silniki atmosferyczne i doładowane silniki benzynowe. Poza tym, Santa Cruz może otrzymać wersję z trzylitrowym, sześciocylindrowym silnikiem wysokoprężnym, który w crossoverze Genesis GV80 produkuje 278 KM. Niewykluczona jest również wersja z hybrydowym układem napędowym.

Produkcja modelu Hyundai Santa Cruz zostanie uruchomiona w fabryce w amerykańskim stanie Alabama. Na rynku amerykańskim nowość będzie konkurować z Toyotą Tacoma i Fordem Rangerem.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz