Avtovaz wstrzymuje produkcję kilku modeli z powodu braku części

Avtovaz zawiesi na dwa dni produkcję kilku modeli, w tym Łady Granta, z powodu braku komponentów. Poinformowała o tym agencja TASS, powołując się na służby prasowe Nadwołżańskiej Fabryki Samochodów.

Zdjęcie: Avtovaz

"Avtovaz jest zmuszony zawiesić produkcję samochodów w dniach 2 i 3 czerwca 2021 roku na liniach montażowych nr 1 (samochody na platformie B0) i nr 5 (produkcja Granta) z powodu braku dostaw niektórych komponentów" - zauważono w raporcie.

Jednocześnie firma podkreśla, że produkcja zostanie wznowiona już 4 czerwca, a przestój transporterów nie wpłynie na dostępność samochodów w salonach dealerskich.

Wiadomości na 1 czerwca Nicolas Mor za sterami AvtoVAZ po raz drugi Wiadomości 27 maja Avtovaz mówi o silnikach dla nowej Łady

Według statystyk Stowarzyszenia Europejskich Przedsiębiorstw (AEB), AvtoVAZ sprzedał w Rosji 121 800 nowych samochodów w pierwszych czterech miesiącach 2021 roku, co stanowi wzrost o 37% w porównaniu z tym samym okresem w 2020 roku.

Najpopularniejszym modelem AvtoVAZ-u pozostaje Lada Granta z wynikiem 44,2 tys. sprzedanych egzemplarzy. Na drugim miejscu pod względem popularności znajduje się Łada Vesta z liczbą 35 tys. pojazdów, a na trzecim - SUV Niva z 18,5 tys. nabywców.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz