Suzuki rozpoczyna testy przedłużonej wersji nowego Jimny

Suzuki rozpoczęło testy drogowe swojej kolejnej generacji SUV-a Jimny. Nowa wersja Suzuki Jimny będzie wyposażona w tej samej wielkości drzwi, ale z tylną szybą i tylnym oknem.

Według zdjęć, nowa wersja Suzuki Jimny będzie miała drzwi tej samej wielkości, ale panele i okna w tylnej części nadwozia zostaną znacznie powiększone. Testowany samochód pokryty jest kamuflażem, ale przypuszczamy, że wydłużona wersja modelu będzie się różnić od standardowej nieco zmodernizowaną optyką i zderzakami o zmienionym kształcie.

Nie można wykluczyć, że wydłużony Jimny stanie się bazą dla pięciodrzwiowej wersji modelu, o którym plotkowano w marcu ubiegłego roku. Poinformowano, że Japończycy przygotowują samochód z dwoma dodatkowymi drzwiami i zwiększonym rozstawem osi, który zapewni więcej miejsca dla pasażerów z tyłu. Ponadto Suzuki Jimny może mieć wersję pickup.

Oczekuje się, że składnik techniczny pozostanie na niezmienionym poziomie. Silnik atmosferyczny o pojemności 1,5 litra zastępuje w nowym Suzuki Jimny poprzedni silnik o pojemności 1,3 litra. Jednostka rozwijająca 102 KM i 130 Nm momentu obrotowego współpracuje z pięciobiegową skrzynią manualną lub czterozakresową przekładnią automatyczną.

Wiadomości na 10 września 2020 r. Suzuki Jimny zamienione w ciężarówkę na powrót do Europy Wiadomości 31 marca 2020 r. Suzuki wprowadzi na rynek pięciodrzwiowe Jimny

Standardowe Suzuki Jimny nowej generacji jest w sprzedaży w Rosji od sierpnia 2019 roku. Ceny modelu z manualną skrzynią biegów zaczynają się od 1.709.000 rubli, a SUV z automatyczną skrzynią biegów będzie kosztował 60.000 rubli więcej.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz