Ford rozpoczyna testy nowego crossovera sedan

Ford rozpoczął testy drogowe nowego modelu, który zastąpi obecne Mondeo. W przeciwieństwie do Mondeo, nowy model będzie wyglądał bardziej jak samochód terenowy niż klasyczny sedan. Zdjęcia szpiegowskie samochodu, wykonane w Niemczech, opublikowała edycja Motor1.

Mimo kamuflażu możemy zauważyć, że zewnętrznie testowany samochód przypomina coupe-crossovera Ford Evos na rynek chiński, który zadebiutował w kwietniu podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju. Jednocześnie, europejski samochód ma znacznie inny tył, który ma zarys sedana.

Wcześniej ujawniono, że Ford ostatecznie zaprzestanie produkcji modelu Mondeo w Europie w marcu 2022 roku, pozostawiając go bez bezpośredniego następcy. Ford Mondeo został wprowadzony na rynek europejski jako następca modelu Sierra w 1993 roku i od tego czasu sprzedał się w liczbie prawie 5 milionów egzemplarzy. Jednak w ostatnich latach popularność tego modelu gwałtownie spadła.

Wiadomości 16 lipca 2019 r. Ford zastąpi Mondeo, S-Max i Galaxy wozem terenowym Wiadomości 20 maja Ford zaprezentował 571-konnego elektrycznego pickupa F-150 Lightning.

Na przykład w 2001 roku w Europie sprzedano 86,5 tys. samochodów Mondeo, podczas gdy w 2020 roku firma sprzedała tylko 2,4 tys. takich aut. Taki spadek tłumaczony jest rosnącą popularnością crossoverów i SUV-ów - w tej chwili segment ten odpowiada nawet za 40% sprzedaży amerykańskiej marki.

Komentarze

Dodaj komentarz