Nissan zapowiada seryjną produkcję elektrycznego crossovera

Nissan opublikował teaser nowego elektrycznego crossovera, który będzie następcą modelu Leaf, pierwszego masowo produkowanego samochodu elektrycznego w historii nowożytnej. Model ten będzie produkowany w nowym zakładzie w Sunderland w Wielkiej Brytanii, w którego budowę zainwestowano około 1 mld funtów.

Przedsięwzięcie to, nazwane Nissan EV36Zero, będzie "pierwszym na świecie ekosystemem pojazdów elektrycznych", łączącym trzy powiązane ze sobą dziedziny: produkcję pojazdów elektrycznych, produkcję akumulatorów oraz odnawialne źródła energii zasilające zakłady produkcyjne.

Jeśli chodzi o nowego elektrycznego crossovera, w jego rozwój i produkcję zainwestowane zostaną 423 miliony funtów. Model, który nie został jeszcze nazwany, będzie produkowany w ilości do 100.000 sztuk rocznie. Elektryczny crossover jest pozycjonowany jako model globalny, przeznaczony na rynki różnych krajów. Nie podano jeszcze daty rozpoczęcia produkcji.

Wiadomości na 20 października 2020 r. Nissan opatentował swojego pierwszego elektrycznego crossovera w Rosji Wiadomości 2 kwietnia Nissan ujawnił testy nowego crossovera Ariya

Nissan wkrótce rozpocznie europejską sprzedaż crossovera Ariya, opartego na nowej platformie elektrycznej z niezależnym tylnym zawieszeniem i możliwością instalacji silników elektrycznych na przedniej i tylnej osi. W zależności od wersji, nowość będzie wyposażona w pakiet akumulatorów o pojemności 63 kWh lub 87 kWh oraz jeden lub dwa silniki elektryczne. Moc wyjściowa instalacji wyniesie od 218 do 305 koni mechanicznych. W zależności od wersji, crossover będzie miał zasięg od 360 do 500 km.

Przedstawiciele Nissana już wcześniej mówili o możliwości pojawienia się modelu Ariya na rynku rosyjskim - wygląd samochodu został już opatentowany w Rosstandart. Nie podano jednak jeszcze daty pojawienia się samochodu elektrycznego.

Komentarze

Dodaj komentarz