Chińska firma Lynk & Co wprowadza na rynek 265-konnego crossovera z nadwoziem z włókna węglowego

Chińska firma Lynk & Co, należąca do Geely Group, zaprezentowała nową wersję crossovera 05 coupe. Samochód, oznaczony indeksem "05+", różni się od standardowego modelu mocniejszym silnikiem i bardziej sportowym wyposażeniem.

Według CarNewsChina, crossover otrzymał obszerny aerodynamiczny dodger wykonany z włókna węglowego, z którego przedni spojler, boczne "spódnice", podkładki na tylnym zderzaku, tylny dyfuzor i stały spojler na klapie bagażnika.

Ponadto, Lynk & Co 05+ różni się od standardowego modelu jaskrawo zielonym lakierem nadwozia w stylu supersamochodu Lamborghini, specjalnie zaprojektowanymi felgami i zielonymi zaciskami hamulców.

Artykuł z 18 czerwca 2020 r. Bardzo fajny Chińczyk: 5 samochodów zaginęło w Rosji Wiadomości 21 czerwca Chińska firma Lynk & Co zaprezentowała flagowego crossovera bazującego na Volvo

Silnik został poddany drobnym zmianom. Silnik 2,0 litra turbo cztery benzyna Volvo został podniesiony z 251 KM i 349 Nm momentu obrotowego do 265 KM i 380 Nm. Silnik współpracuje z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów i systemem napędu na wszystkie koła. Coupe-crossover osiąga prędkość maksymalną 230 km/h.

Sprzedaż nowego crossovera coupe w Chinach rozpocznie się wczesną jesienią 2021 roku. Ceny samochodu będą zaczynać się od 270 tys. juanów (ok. 3,05 mln rubli wg aktualnego kursu).

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz