Morgan wprowadził na rynek samochód sportowy typu SUV wart ponad ₽20 milionów

Morgan zaprezentował specjalną wersję swojego samochodu sportowego Plus Four o nazwie CT-X, przystosowaną do jazdy w terenie. Nowy model, który zostanie wyprodukowany w limitowanej edycji ośmiu egzemplarzy, będzie kosztował co najmniej £204,000 (około R20.7m).

Model Morgan Plus Four CX-T został opracowany przez Rally Raid UK, który w ciągu ostatnich 13 lat przygotował nie mniej niż 60 różnych samochodów do Rajdu Dakar. Samochód sportowy ma znacznie zmienione zawieszenie z wahaczami z cięższego modelu Plus Six, szerszy rozstaw kół i zwiększony prześwit z 120 mm do 230 mm.

Dodatkowo inżynierowie zastosowali wzmocnioną ochronę podwozia z oddzielnymi elementami dla jednostki napędowej oraz przedniego i tylnego zawieszenia.

CX-T różni się od standardowego roadstera Plus Four dodaniem kompozytowego twardego dachu, zewnętrznej i wewnętrznej klatki bezpieczeństwa, dodatkowego oświetlenia dachowego oraz specjalnego uchwytu na dwa koła zapasowe z tyłu. Pomimo dodatkowego wyposażenia, masa pojazdu nie przekracza 1300 kg.

Wiadomości na 11 grudnia 2020 r. Producent samochodów Morgan wprowadził na rynek własny gin z dodatkiem wiórków popiołu Genewa 2019 5 marca 2019 r. Morgan wprowadził na rynek nowy samochód po raz pierwszy od 19 lat

Silnik pozostaje bez zmian. Sportowy SUV jest napędzany przez 2,0-litrową turbosprężarkę BMW o mocy 258 KM, która współpracuje z sześciobiegową manualną skrzynią biegów przenoszącą siłę napędową na tylne koła.

W tym celu inżynierowie zastosowali elektroniczny mechanizm różnicowy systemu BMW XDrive z unikalnym oprogramowaniem własnego autorstwa. Są trzy algorytmy pracy, w tym pełna blokada, która powinna pomóc autu poradzić sobie w poważnych warunkach terenowych.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz