Mandaty za kwadratowe płyty, wojskową klasę G i inne. Aktualności samochodowe dnia

Policja drogowa poinformowała o prawidłowym montażu kwadratowych tablic rejestracyjnych

Zdjęcie: carscoops.com

Państwowa Policja Ruchu Drogowego poinformowała, jak należy montować kwadratowe tablice rejestracyjne w samochodach i motocyklach oraz przypomniała o karach za nieprawidłowe używanie takich tablic. Przede wszystkim dotyczy to samochodów japońskich i amerykańskich z niestandardowymi płytami montażowymi. "Kwadratowa tablica, może być zamontowana tylko z tyłu pojazdu. Z przodu tablica rejestracyjna musi mieć zwykły prostokątny kształt" - podkreślił departament.

Foto: KarlHauzer / drive2.ru

W przypadku niewłaściwego zamontowania tabliczki, właściciela samochodu lub motocykla czekają sankcje w postaci kary grzywny od 500 do 5 tys. rubli lub pozbawienia prawa jazdy. W ubiegłym roku w Rosji weszła w życie nowa norma dotycząca tablic rejestracyjnych dla samochodów, samochodów retro, motocykli i pojazdów specjalnych. Czcionki państwowych tablic rejestracyjnych oraz struktura głównych typów tablic zostały zachowane bez zmian przy produkcji tablic kwadratowych.

Mercedes wystawił na próbę ekstremalną Klasę G w stylu wojskowym

W Internecie pojawiły się zdjęcia szpiegowskie najbardziej ekstremalnej wersji Klasy G następnej generacji - 4×4². SUV, którego premiera odbędzie się we wrześniu podczas Salonu Samochodowego w Monachium, wyróżnia się specjalnym, brutalnym designem w stylu militarnym. Samochód w matowym kolorze wyposażony jest w stalowy bagażnik dachowy z drabinką, pełnowymiarowe koło zapasowe zamontowane na tylnej klapie oraz zestaw nadwozia AMG ze zderzakiem i szerokimi wlotami powietrza.

Zdjęcie: carscoops.com

Nowy Mercedes-Benz G500 4×4² otrzymał zmodernizowane zawieszenie z prześwitem do 450 mm, osie bramowe, trzy mechanizmy różnicowe o ograniczonym poślizgu oraz opony terenowe. Pojazd będzie wyposażony w najmocniejszy silnik dostępny dla obecnej generacji SUV-ów Klasy G. Jest to silnik ze sportowej wersji G63 od AMG - 4,0-litrowa jednostka twin-turbo V8 rozwijająca 585 KM i 850 Nm momentu obrotowego.

BMW aktualizuje swojego pierwszego elektrycznego crossovera iX3

BMW przygotowało aktualizację dla swojego pierwszego elektrycznego crossovera iX3, wprowadzonego na rynek zaledwie rok temu. Samochód będzie miał swoją publiczną premierę we wrześniu 2021 roku podczas Salonu Samochodowego w Monachium. Odświeżony samochód elektryczny odróżnia się od oryginalnego wariantu większą osłoną chłodnicy, zmodernizowanym zderzakiem i węższą optyką przodu, a także reflektorami ze zmodyfikowaną grafiką. We wnętrzu pojawiła się nowa kierownica, większy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego oraz selektor skrzyni biegów.

Zdjęcie: BMW

W części technicznej nie wprowadzono żadnych zmian. Crossover jest napędzany przez pojedynczy silnik elektryczny o mocy 210 kW (286 KM), który przenosi moc na tylne koła. Akumulator może przejechać do 460 km bez ładowania. Przyspieszenie do setki zajmuje 6,8 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 180 km/h. W Rosji samochód ten nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży. Niemcy przyjmują już jednak zamówienia na bardziej przestronnego elektrycznego crossovera iX, którego ceny zaczynają się od 8 500 000 rubli.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz