Jeep prezentuje cztery SUV-y na "Wielkanocne Safari

Jeep zaprezentował jednocześnie cztery koncepcyjne SUV-y, które zostały zaprojektowane specjalnie do udziału w corocznym "Wielkanocnym Safari" w skalistym i pustynnym otoczeniu Moab w stanie Utah. Bieg w 2021 roku odbędzie się w dniach 27 marca - 4 kwietnia. "Wielkanocne Safari" odbędzie się już po raz 54.

Zdjęcie: Jeep

Główną nowością jest elektryczny samochód terenowy o nazwie Magneto. Nazwa ta jest nawiązaniem do jednej z postaci z uniwersum Marvela. Samochód jest skonstruowany na bazie Wranglera Rubicon 2020. Samochód wyposażony jest w 35-calowe "kolczaste" opony, wzmocnione zawieszenie z podwyższonym prześwitem, amortyzatory Fox oraz wyciągarkę.

Moc silnika elektrycznego wynosi 265 koni mechanicznych. Magneto jest wyposażony w trzy baterie. Zasięg "zielonego" SUV-a nie został podany.

Concept Beach w stylu 1968 Jeepster, otrzymał kratę z siedmioma pionowymi listwami i okrągłymi reflektorami, Jest napędzany przez 2,0-litrowy silnik czterocylindrowy, zapożyczony z Wrangler z 340 KM. Wnętrze wykończone jest czerwoną skórą.

Prototyp Red Bare jest oparty na Gladiatorze. Samochód wyposażony jest w 3,0-litrowy turbodoładowany silnik wysokoprężny V6. Moc tego samochodu terenowego wynosi 260 koni mechanicznych. Koncept otrzymał również osie o ciągłej szerokości Dana 44, czarny grill i miękki dach.

Wreszcie, koncepcyjny Jeep Wrangler Orange Peelz otrzyma 3,6-litrowy silnik Pentastar V6 o mocy 285 KM. Jednostka ta współpracuje z ośmiostopniową skrzynią biegów. Nadwozie samochodu pomalowane jest na kolor pomarańczowy. Model ten wyposażony jest w wyciągarkę i 37-calowe opony terenowe.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz