Pininfarina zapowiada wartą 2,2 miliona dolarów wersję produkcyjną 1,900-konnego coupe.

Automobili Pininfarina opublikowała teasery wersji produkcyjnej elektrycznego hipersamochodu Battista, który twórcy nazywają najpotężniejszym włoskim samochodem w historii. Samochód będzie miał swoją premierę w sierpniu podczas imprezy Monterey Car Week w amerykańskim stanie Kalifornia.

Pininfarina pokazała wstępną wersję hipersamochodu dwa lata temu, ale potem kilkakrotnie zmieniała projekt modelu, kontynuując prace rozwojowe i testy w tunelu aerodynamicznym. Teraz Włosi pokażą finalną wersję coupe nazwanego na cześć założyciela słynnego studia karoserii - projektanta i inżyniera Giovanniego Battisty Fariny.

W tworzeniu jednostki napędowej brali udział eksperci z chorwackiej firmy Rimac, która obecnie uważana jest za jednego z czołowych twórców technologii dla elektrycznych samochodów sportowych. Współpracuje z nią wielu znaczących producentów samochodów, w tym Aston Martin, Hyundai, Kia, Renault i Porsche.

Pininfarina Battista jest napędzany czterema silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 1.900 KM i momencie obrotowym 2.300 Nm. Hipersamochód jest w stanie rozpędzić się ze startu stojącego do pierwszej setki w dwie sekundy, a przyspieszenie do 300 km/h zajmuje mu mniej niż 12 sekund. Prędkość maksymalna wynosi 350 km/h.

Wiadomości od 1 czerwca Chorwacki Rimac nazywa hipersamochód o mocy 2000 KM po burzliwym wietrze Wiadomości 29 maja 2019 r. Pininfarina zadedykowała elektryczny hipersamochód Leonardowi da Vinci

Włosi wyprodukują w sumie 150 takich samochodów, z których każdy okaże się wyjątkowy dzięki rozbudowanemu programowi personalizacji. Ceny samochodów będą zaczynać się od ok. 2,2 mln dolarów (ok. 160,3 mln rubli według obecnego kursu).

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz