Dacia zapowiada premierę nowego kombi na bazie Logana

Rumuńska marka Dacia, należąca do Renault, opublikowała pierwsze zdjęcia nowego siedmiomiejscowego modelu, który zadebiutuje we wrześniu na targach IAA w Monachium. Według Motor1 będzie to prawdopodobnie kombi oparte na modelu Logan. Już wcześniej prototyp tego modelu wpadł w oko szpiegom.

Jego design będzie przypominał sedana Logan. Według zdjęć szpiegowskich kombi będzie wyposażone w inny grill oraz zupełnie nową optykę przodu z elementami LED w kształcie litery Y w reflektorach. Model ten otrzyma również nowe logo firmy z kanciastymi literami "DACIA". Ponadto, na osłonie chłodnicy przyszłego modelu znajdzie się emblemat stylizowany na litery "D" i "C" połączone ze sobą.

Wiadomości od 17 czerwca Dacia ujawnia nowe logo firmy dla starszego brata Dustera Wiadomości 20 Feb. Nowa generacja Dacia Logan kombi po raz pierwszy pojawiła się na testach. Zdjęcie

Samochód zostanie zbudowany na platformie CMF-B. Według nieoficjalnych danych, w gamie silnikowej znajdzie się 1,0-litrowy silnik benzynowy o trzech cylindrach i mocy 65 KM. Silnik ten współpracuje z pięciobiegowym "manualem". Ponadto klientom oferowany będzie silnik o pojemności 1,0 litra i mocy 90 KM. Silnik ten może współpracować z sześciobiegową manualną skrzynią biegów lub wariatorem.

Ponadto samochód będzie posiadał modyfikację, która pozwoli na pracę zarówno na benzynie, jak i na gazie płynnym. Moc takiej wersji to 100 KM.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz