Sportowe coupe Toyota 86 otrzymuje mocniejszy silnik wraz ze zmianą generacji

Toyota zaprezentowała drugą generację sportowego coupe GR 86, które jest mocniejsze i znacznie szybsze od swojego poprzednika. Model zadebiutował prawie sześć miesięcy po premierze nowego Subaru BRZ, z którym dzieli silnik, układ napędowy i wszystkie inne główne podzespoły.

Zdjęcie: Toyota

Podobnie jak w przypadku BRZ, nowa Toyota GR 86 bazuje na ulepszonym podwoziu poprzednika z przednim zawieszeniem MacPherson i niezależnym zawieszeniem z podwójnymi wahaczami z tyłu.

Firma zaznaczyła, że podczas prac nad coupe inżynierowie starali się jak najbardziej zredukować masę samochodu. W szczególności zastosowano nowy dach i błotniki wykonane z aluminium, siedzenia o innej konstrukcji oraz lżejsze materiały dźwiękochłonne. Jednocześnie sztywność skrętna nadwozia wzrosła o 50% dzięki nowym ramom pomocniczym i wzmocnionym głównym punktom mocowania.

Nowa Toyota GR 86 wyposażona jest w większy, 2,4-litrowy, czterocylindrowy silnik atmosferyczny, który zastąpił starą jednostkę 2,0-litrową i zapewnił coupe niższy środek ciężkości. Silnik produkuje 235 KM i 250 Nm momentu obrotowego, czyli o 35 KM i 45 Nm więcej niż jego poprzednik.

Tak jak poprzednio, silnik może być połączony z sześciobiegową skrzynią manualną lub automatyczną skrzynią biegów w tym samym zakresie. Nowy samochód sportowy jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 w 6,3 sekundy, czyli o 1,1 sekundy szybciej niż model pierwszej generacji.

Wiadomości na 6 października 2017 r. Prekursor nowej Toyoty GT86 otrzymał nadwozie typu "targa Wiadomości 18 listopada 2020 r. Samochód sportowy Subaru BRZ stał się mocniejszy po zmianie generacji

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny i wnętrze Toyoty GR 86, są one prawie dokładnie takie same jak wygląd i wnętrze nowego Subaru BRZ. We wnętrzu samochodu sportowego znajduje się na przykład w pełni cyfrowa deska rozdzielcza z możliwością dostosowania do indywidualnych potrzeb. Centralnie umieszczona wirtualna tarcza obrotomierza została w trybie torowym zastąpiona skalą liniową, co ułatwia korzystanie z niej podczas sportowej jazdy.

Sprzedaż nowej Toyoty GR 86 rozpocznie się w Japonii jesienią tego roku, a następnie coupe trafi na inne rynki. Ceny samochodów zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz