Mandaty policji drogowej za muzykę, nowy Haval dla Rosji i wiele więcej. Aktualności samochodowe dnia

Mandat policji drogowej za muzykę w samochodzie: kto zostanie ukarany i dlaczego

Zdjęcie: autohome.com.cn

Państwowa Inspekcja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (STSI) straszy fanów tuningu mandatami, a nawet wyrejestrowaniem samochodu w przypadku zainstalowania w nim dodatkowych głośników i wzmacniaczy. Sankcje spotkały więc kierowców w Woroneżu, gdzie Państwowa Inspekcja Samochodowa przeprowadziła naloty sprawdzające, czy samochody zostały zbudowane zgodnie z przepisami. Najczęstszym naruszeniem była niecertyfikowana instalacja głośników. Zgodnie z art. 12.5 cz. 1 Kodeksu wykroczeń administracyjnych, minimalna kara za takie wykroczenie wynosi 500 rubli. Jest jednak pewien istotny niuans: w przypadku, gdy kierowcy nie wyeliminują wykrytych zmian w konstrukcjach, rejestracja samochodu zostanie przerwana podczas kolejnego spotkania z inspektorem policji drogowej.

Zdjęcie: flickr.com

Eksperci ankietowani przez Autonews.ru uważają, że niektóre modyfikacje samochodowego systemu audio mogą być naprawdę niebezpieczne. Na przykład, w nowoczesnych samochodach poduszki powietrzne mogą być instalowane w drzwiach bocznych, a zderzenie z nimi w celu zainstalowania dodatkowych głośników może być naprawdę niebezpieczne. Dlatego takie działania mogą zostać uznane przez Państwową Inspekcję Samochodową za niezgodne z prawem i grozić kierowcy sankcjami.

Państwowa Policja Ruchu Drogowego wyjaśniła, czy naklejać, czy nie naklejać wykrzyknik na okno

SMVI przypomina, że kierowcy z niewielkim doświadczeniem powinni przykleić na szybie samochodu znak "początkujący kierowca". "Zgodnie z wymogami pkt 2.3.1 zasad ruchu drogowego oraz pkt 7.15 wykazu usterek i warunków, w których zabronione jest używanie pojazdów, kierując pojazdem kierowca, którego staż prowadzenia pojazdu jest krótszy niż dwa lata, musi być wyposażony w znak identyfikacyjny "początkujący kierowca" - wyjaśniono w policji drogowej.

Zdjęcie: Evgeny Sergeyev / Photobank Laurie

Dekret wprowadzający ograniczenia dla kierowców z mniej niż dwuletnim doświadczeniem został podpisany w 2017 r. przez ówczesnego premiera Rosji Dmitrija Miedwiediewa. W szczególności zabrania się im holowania innych pojazdów i przewożenia niebezpiecznych towarów. Dodatkowo kierowcy tacy zostali zobowiązani do przyklejenia na szybach "wykrzyknika" na żółtym tle, którego brak karany jest mandatem w wysokości 500 rubli.

Haval wprowadza do Rosji SUV-a Big Dog. Nowe szczegóły

Chińska firma Haval rozpoczęła proces certyfikacji w Rosji nowego SUV-a o nazwie Big Dog, który powinien wkrótce otrzymać homologację typu pojazdu (OTT). Według wstępnych informacji, samochody montowane w fabryce w ChRL będą importowane do Rosji. Wcześniej pojazdy te zostały już sprowadzone do kraju - w kwietniu 2021 roku samochody zostały pokazane dealerom producenta na specjalnej imprezie w Soczi.

Zdjęcie: autohome.com.cn

Cechą charakterystyczną Haval Big Dog (w Chinach to B06 Dagou) jest kanciasty kształt nadwozia i okrągła optyka przedniej części nadwozia w duchu klasycznych SUV-ów, takich jak Gelandewagen i Defender. Gama silników tego stylizowanego na retro SUV-a obejmuje 1,5-litrowe turbo o mocy 159 KM oraz 2,0-litrową jednostkę o mocy 211 KM. Model ten posiada napęd na wszystkie koła z wymuszoną blokadą tylnego mechanizmu różnicowego.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz