Kibice czekają na nowy sezon F1 – jak i co można obstawiać w tym sporcie?

​Nowy sezon F1 nadchodzi wielkimi krokami. Pierwszą imprezą zaplanowaną w kalendarzu sezonu jest Grand Prix Bahrajnu, które odbędzie się w dniach 26-28 marca. To z kolei oznacza, że do inauguracyjnego wyścigu został praktycznie jeden miesiąc. Z tej okazji warto pokrótce przedstawić oferty przygotowane przez bukmacherów z okazji początku sezonu. W jaki sposób można obstawiać F1?

Kto wygra sezon, czyli klasyfikacja końcowa kierowców i konstruktorów

Obecnie bukmacherzy dopiero zaczynają tworzyć oferty poświęcone poszczególnym wyścigom. Jednak gracze już teraz mogą zasmakować emocji związanych ze zbliżającym się sezonem. Wszystko dzięki zakładom dotyczącym klasyfikacji końcowej. W ten sposób gracze mogą wytypować zwycięzcę całego sezonu jeszcze przed rozpoczęciem pierwszego wyścigu. Aktualnym faworytem bukmacherów jest oczywiście Lewis Hamilton.

Oprócz triumfatora całego cyklu gracze mogą również obstawiać, który zespół zwycięży w klasyfikacji konstruktorów. Tutaj również faworytem jest zespół Mercedesa, czyli ekipa współpracująca z Lewisem Hamiltonem.

Co jasne, wyniki poszczególnych wyścigów mogą skłonić bukmacherów do aktualizowania opisanych zakładów. Dlatego warto regularnie śledzić zestawienia kursów dotyczących klasyfikacji końcowej.

Typowanie poszczególnych Grand Prix – zwycięzca i H2H

Niektórzy mogą jednak stwierdzić, że obstawianie całego sezonu z góry to przesada. Dlatego większość typerów skupia się na poszczególnych wyścigach Grand Prix. Na szczęście tutaj również istnieje sporo możliwości.

Gracze mogą rozpocząć obstawianie już od etapu kwalifikacji wybranego Grand Prix. Pod tym względem szczególną popularnością cieszą się zakłady dotyczące zwycięzcy kwalifikacji. Jest to niezwykle ważne w kontekście całego wyścigu, gdyż taki kierowca zdobywa wówczas pole position. Tym samym jego pozycja na starcie będzie zdecydowanie lepsza.

Jeżeli chodzi o Grand Prix, tutaj również gracze najczęściej typują zwycięzcę danego wyścigu. Warto jednak podkreślić, że w tym aspekcie bukmacherzy oferują znacznie większe możliwości. Tak naprawdę gracz może obstawiać wynik dowolnego kierowcy lub zespołu. Zakłady tego typu dotyczą między innymi pozycji w TOP5 lub TOP10 danego Grand Prix.

Sporym zainteresowaniem cieszą się także zakłady H2H (Head to Head). Mają one nieco inny charakter, gdyż bukmacher zestawia uczestników wyścigu w określone pary. Następnie gracze mogą wytypować, który kierowca z takiej pary uzyska lepszy czas w wyścigu lub kwalifikacjach. Co ciekawe, zakłady H2H cechują się dużą różnorodnością. Czasami stworzone pary mają oczywistego faworyta, a w innych przypadkach mierzą się ze sobą niemal równorzędni kierowcy. Dlatego wielu graczy uważa, że jest to szczególnie ciekawy i emocjonujący rodzaj zakładów.

Na zakończenie warto wspomnieć jeszcze o różnych zakładach dotyczących zdarzeń pobocznych. Dotyczą one np. tego, czy określonemu kierowcy uda się ukończyć wyścig. Zaletą takich zakładów jest wysoki kurs, który może zachęcać graczy lubiących ryzyko.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Komentarze

Dodaj komentarz