Duży crossover Volkswagen Atlas doczekał się wersji o mocy 300 KM

Amerykański oddział Volkswagena zaprezentował eksperymentalną wersję dużego crossovera Atlas o nazwie Cross Sport GT. Premiera pojazdu zbiegła się w czasie z wprowadzeniem na lokalny rynek sportowego hatchbacka Golf GTI i Golf R nowej generacji.

Volkswagen Atlas Cross Sport GT jest napędzany przez 2,0-litrowy silnik turbo z Golfa R, który dostarcza 300 KM mocy i jest połączony z dwusprzęgłową, 7-biegową skrzynią DSG. Dla porównania, silnik w standardowym modelu Atlas rozwija moc 238 KM i jest połączony z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Ponadto Volkswagen Atlas Cross Sport GT otrzymał zmodernizowane zawieszenie i zmniejszony prześwit, 22-calowe felgi aluminiowe oraz przednie 8-tłoczkowe hamulce.

Wiadomości na 19 stycznia Volkswagen zaprezentował przeprojektowanego Teramonta na rynek rosyjski Jazdy próbne 4 lipca 2018 r. Głos Ameryki. VW Teramont vs Ford Explorer

We wnętrzu znalazły się sportowe fotele kubełkowe Recaro, a także specjalny wybierak skrzyni biegów z okrągłym pokrętłem.

W Rosji amerykański crossover Atlas jest znany pod nazwą Teramont. Przedstawiciele Volkswagena mówili wcześniej, że zaktualizowana wersja modelu powinna trafić na krajowy rynek w 2021 roku. Oczekuje się, że będzie on oferowany z dwulitrowym 220-konnym silnikiem z turbodoładowaniem, jak również z atmosferycznym 3,6-litrowym silnikiem V6, który produkuje 249 KM. Obie jednostki współpracują z ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów i napędem na wszystkie koła.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz