Hyundai ujawnia swojego najmniejszego crossovera

Hyundai opublikował pierwsze oficjalne zdjęcia nowego subkompaktowego crossovera Caspera, który stał się najmniejszym SUV-em w gamie południowokoreańskiej marki. Produkcja seryjna tego modelu rozpocznie się w połowie września 2021 roku.

Nazwa crossovera, skierowanego do młodzieżowej publiczności, wzięła się od skaterskiego triku "Casper Flip" polegającego na obrocie deski do tyłu o 180 stopni. Cechy zewnętrzne pojazdu o długości 3 595 mm obejmują dwupoziomowy przedni reflektor z wąskimi światłami głównymi i dużymi okrągłymi światłami do jazdy dziennej, masywną osłonę chłodnicy o skomplikowanym wzorze, szeroką dolną płytę ochronną nadwozia oraz kontrastujące czarne słupki przednie.

Nie ma jeszcze zdjęć kabiny, ale sądząc po opublikowanym wcześniej szkicu projektowym, nowość będzie dostępna z wirtualną deską rozdzielczą w stylu "starszego" Hyundaia Tucsona czwartej generacji. W centrum zostanie zainstalowany duży wyświetlacz kompleksu multimedialnego, poniżej którego znajdzie się analogowa jednostka sterująca systemem klimatyzacji i innymi funkcjami.

Hyundai Casper będzie oferowany opcjonalnie z 1,0-litrowym, trzycylindrowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym o mocy 100 KM. Silnik będzie sprzężony z manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Zgodnie z przewidywaniami, później crossover doczeka się modyfikacji z niepompowaną wersją tego silnika produkującą około 85 koni mechanicznych.

Wiadomości od 16 lipca Najmniejszy crossover Hyundai'a będzie nosił nazwę Casper Wiadomości 13 sierpnia Kabina najmniejszego crossovera Hyundaia została ujawniona

Na liście wyposażenia podstawowego znajdą się m.in. przednie poduszki powietrzne, ABS i system rozdziału siły hamowania, tylny Parktronic oraz automatyczne przyciemnianie lusterek wewnętrznych.

Produkcja seryjna modelu Hyundai Casper rozpocznie się 15 września 2021 roku w Gwangju w Korei Południowej. Model ten będzie sprzedawany w Indiach, Korei Południowej i niektórych krajach Azji Południowo-Wschodniej, ale niewykluczone, że w późniejszym czasie crossover trafi również do Europy.

Komentarze

Dodaj komentarz