Honda prezentuje nowego Civica

Honda zaprezentowała jedenastą generację modelu Civic sedan przeznaczonego na rynek północnoamerykański. Podczas gdy Japończycy opublikowali jedyne zdjęcie modelu, który trafi do sprzedaży w USA latem tego roku.

Sądząc po zdjęciu, samochód będzie wyglądał prawie tak samo jak jego prototyp pokazany w listopadzie 2020 roku. W porównaniu z poprzednikiem, nowy sedan ma bardziej surowy wygląd z klasycznymi proporcjami nadwozia i horyzontalnie ułożoną optyką.

Zdjęcia wnętrza nie zostały jeszcze opublikowane, ale wnętrze można ocenić na podstawie zeszłorocznego samochodu koncepcyjnego, który otrzymał cyfrową deskę rozdzielczą, 9-calowy wolnostojący ekran systemu infotainment, a także długą listwę wzdłuż przedniej konsoli ze zintegrowanymi nawiewami systemu klimatyzacji.

Jedenasta Honda Civic powstanie na zmodernizowanej platformie poprzednika, z czego można wysnuć wniosek, że nowość otrzyma te same jednostki napędowe. Linia silników będzie obejmować dwulitrowy silnik atmosferyczny o mocy 160 KM, a także doładowaną, 176-konną jednostkę o pojemności 1,5 litra.

Wiadomości na 18 listopada 2020 r. Honda prezentuje nowego Civica Wiadomości 24 maja 2019 r. Tunerzy zmienili Hondę Civic Type R w samochód terenowy

Oprócz tego, model będzie posiadał sportową wersję Si z 1,5-litrowym silnikiem produkującym 208 koni mechanicznych, a na szczycie linii znajdzie się modyfikacja Type R z 2,0-litrową "turbo czwórką" produkującą 310 koni mechanicznych.

W Rosji w chwili obecnej gamę Hondy prezentują crossovery CR-V i Pilot. W tym przypadku, w 2022 r. Japończycy przestaną dostarczać samochody na rynek krajowy i nadal będą angażować się w obsługę posprzedażną samochodów.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz