Tesla Cybertruck pick-up staje się eksponatem muzealnym

Prototyp elektrycznego pick-upa Tesla Cybertruck będzie częścią wystawy w Petersen Automotive Museum w USA, które zostanie ponownie otwarte w piątek, 19 czerwca. Będzie to pierwszy raz, kiedy pojazd będzie widziany przez ogół społeczeństwa od czasu jego zamkniętego pokazu w listopadzie 2019 roku.

Muzeum Petersen znane jest z innowacyjnego designu i jednej z największych kolekcji samochodów na świecie. Jest to organizacja non-profit specjalizująca się w historii motoryzacji i programach edukacyjnych. Tesla Cybertruck będzie pierwszym eksponatem wystawionym po ponownym otwarciu muzeum dla zwiedzających i zostanie wystawiony we foyer budynku.

Po tym, jak prototyp Tesli Cybertruck miał swoją premierę w listopadzie 2019 roku, wielu krytykowało wygląd elektrycznego pick-upa za zbyt prymitywny. Ponadto zakwestionowano całkowicie metalową karoserię pojazdu, sugerując, że może być ona zbyt niebezpieczna dla innych pojazdów w razie wypadku.

Artykuł z 2 czerwca 2020 r. "To jest super fajne". Jazda próbna pick-upem Tesla Cybertruck Wiadomości 25 maja 2020 r. Elon Musk nie zgodził się na zmniejszenie rozmiarów pickupa Tesla Cybertruck

Wersja produkcyjna pojazdu elektrycznego pojawi się dopiero w drugiej połowie 2021 roku. Pickup będzie dostępny w trzech głównych wersjach: z jedną, dwiema lub trzema jednostkami napędowymi. Wersja "Junior" z jednym silnikiem będzie w stanie rozpędzić się do "setki" w 6,5 sekundy, natomiast topowa wersja z trzema silnikami Tri Motor może osiągnąć 100 km/h w 2,9 sekundy. W zależności od wariantu, deklarowany zasięg wynosi od 400 do 800 kilometrów bez ładowania.

Komentarze

Dodaj komentarz