Władze zdradzają, na co wydadzą pieniądze z płatnego parkowania

W 2020 roku 189 dziedzińców i obiektów w północno-wschodnich i północno-zachodnich dzielnicach administracyjnych Moskwy zostanie ulepszonych za pieniądze uzyskane z płatnych parkingów miejskich. Informuje o tym moskiewski administrator miejsc parkingowych (MPA).

"Wyremontowane zostaną place zabaw dla dzieci i place sportowe, zamontowane zostaną ogrodzenia, wyposażone zostaną parkingi i przejścia dla pieszych, wymieniony zostanie asfalt. Szczegółowe informacje o planowanych pracach są publikowane w ciągu roku na stronach internetowych zarządów dzielnic w dziale "Usprawnienia w funduszach płatnego parkowania", - zauważa Moskowski parking.

Jednocześnie mieszkańcy dzielnicy mogą sami brać udział w wyborze projektów usprawniających poprzez głosowanie na portalu Active Citizen.

Wiadomości 18 czerwca 2020 r. W Moskwie pojawił się nowy typ oznakowania parkingów Wiadomości 10 czerwca 2020 r. W Moskwie będzie więcej miejsc parkingowych

Pierwsze płatne parkingi pojawiły się w Moskwie w listopadzie 2012 roku, kiedy to zaczęto pobierać opłaty za parkowanie na ulicach Pietrowka i Karetnyj Rojad, a także w sąsiednich bocznych uliczkach. W tej chwili maksymalna opłata za parkowanie wynosi 380 rubli. Taka opłata została ustalona na ulicach w pobliżu Moskiewskiego Miasta, Twerskiej, Arbatu i Stawów Patriarchy. Strefa ta obejmuje również Petrovkę, Neglinnaya i Romanov Pereulok.

Komentarze

Dodaj komentarz