Volkswagen wprowadza na rynek terenową wersję crossovera Taos

Volkswagen wprowadził nową wersję kompaktowego crossovera Taos o nazwie Basecamp, która jest najbardziej przystosowana do jazdy w terenie. Pojazd trafi do sprzedaży w USA.

Nowość bazuje na pokazanym dwa tygodnie wcześniej samochodzie koncepcyjnym o tej samej nazwie. Podobnie jak prototyp, seryjny crossover otrzymał dodatkową ochronę spodniej części nadwozia, a także poszerzenia nadkoli ze zintegrowanymi błotnikami.

Pojazd, który trafi do sprzedaży nie będzie jednak posiadał opon terenowych, bagażnika dachowego, dodatkowych elementów oświetlenia LED oraz specjalnej kratownicowej części w przestrzeni bagażowej do montażu różnego rodzaju wyposażenia specjalnego.

Wiadomości na 27 maja Volkswagen rozpoczyna produkcję nowego crossovera Taos w Rosji Wiadomości 20 maja Nowy crossover Volkswagen Taos otrzyma wersję off-road

Sprzedaż nowego Volkswagena Taos i Taos Basecamp w Ameryce Północnej rozpocznie się w czerwcu. W USA crossover będzie dostępny z 1,5-litrowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym o mocy 160 KM i momencie obrotowym 249 Nm. Wersja z napędem na przednie koła wyposażona jest w ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów, natomiast wersja z napędem na wszystkie koła w siedmiobiegową dwusprzęgłową skrzynię biegów. Ceny Taosa zaczynają się od 22 995 dolarów (około 1,7 miliona rubli według aktualnego kursu).

Rosyjska sprzedaż nowego Volkswagena Taosa powinna rozpocząć się do końca bieżącego roku. Crossover będzie oferowany z 1,6-litrowym silnikiem atmosferycznym o mocy 110 KM lub z 1,5-litrową jednostką o mocy 150 KM. Samochód, którego produkcja została już uruchomiona w Niżnym Nowogrodzie, będzie dostępny zarówno z napędem na przednią oś, jak i na wszystkie koła. Ceny crossovera zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Komentarze

Dodaj komentarz