Tajne BMW policji drogowej, upadek rynku samochodowego i wiele więcej. Aktualności samochodowe dnia

Policja drogowa BMW prezentuje 249-konny sedan BMW do dyskretnych patroli drogowych

Zdjęcie: Hyundai

Na kanale Telegram Pierwszego Kanału Państwowej Policji Ruchu Drogowego (GIBDD) ukazał się krótki materiał na temat tzw. "ukrytych patroli" - kiedy to policjanci ruchu drogowego monitorują sytuację na drodze w samochodach bez migających świateł i specjalnego ubarwienia. Na filmie widać, że usługa ta obejmuje samochody klasy premium, takie jak nowe BMW serii 5 sedan 530d XDrive z silnikiem diesla o mocy 249 KM. W Rosji taki samochód będzie kosztował obecnie co najmniej 4 990 000 rubli.

View this post on Instagram

Jednak "ukryte patrole" przemieszczają się po mieście także w skromniejszych pojazdach. Na przykład na północy Moskwy policja drogowa używa srebrnych sedanów Forda Focus drugiej generacji z przyciemnianymi szybami bocznymi, ale bez specjalnego schematu kolorystycznego. Samochody są wyposażone w standardowe silniki i manualne skrzynie biegów. Wnętrze również praktycznie nie różni się od zwykłych samochodów - nie ma w nim żadnego specjalnego wyposażenia poza radiostacją, za pomocą której inspektorzy komunikują się z załogami na służbie.

Sprzedaż samochodów w Rosji spada po raz pierwszy od marca

Według statystyk Stowarzyszenia Europejskich Przedsiębiorstw (AEB), w czerwcu sprzedano w Rosji 136 040 nowych samochodów, co oznacza spadek o 6,5% w porównaniu z tym samym miesiącem w 2020 roku. Rynek krajowy odnotował tym samym spadek po raz pierwszy od marca 2021 roku, kiedy to sprzedaż samochodów spadła o 5,7%. Wśród liderów nie zaszły praktycznie żadne zmiany: najpopularniejszym modelem jest Lada Granta, która sprzedała się w liczbie 10 885 sztuk. Na drugim miejscu znajduje się Łada Vesta z liczbą 10 223 pojazdów, a pierwszą trójkę zamyka Kia Rio, którą wybrało 5 640 nabywców.

Zdjęcie: Shutterstock

Jednocześnie Chińczycy znaleźli się w dolnej części rankingu: kompaktowy crossover Geely Coolray zajął 23 miejsce na liście 25 bestsellerów. Jest to pierwszy przypadek, kiedy model z Chin trafił do czołówki najpopularniejszych modeli w historii obserwacji rynku. Geely Coolray, z liczbą 1 387 sprzedanych egzemplarzy w lipcu, wyprzedził w sprzedaży inne crossovery - południowokoreańskiego Hyundaia Tucsona (1 372 sztuki) i japońskiego Nissana X-Traila (1 351 sztuk).

Hyundai wprowadza na rynek nowy minivan Tucson w stylu crossovera

Hyundai zaprezentował nowego minivana o nazwie Custo, który będzie miał swoją publiczną premierę w sierpniu podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Chengdu w Chinach. Siedmiomiejscowy pojazd jest uderzająco podobny do crossovera Tucson czwartej generacji. W szczególności minivan ma taką samą osłonę chłodnicy z misternym wzorem i zintegrowane światła do jazdy dziennej LED. Jeśli chodzi o wnętrze, Custo otrzymuje z Tucsona wielofunkcyjną kierownicę i system sterowania skrzynią biegów za pomocą przycisków.

Zdjęcie: Hyundai

Podstawowa wersja Hyundai Custo wyposażona jest w 1,5-litrowy turbodoładowany silnik produkujący 170 koni mechanicznych. Alternatywnie, minivan będzie oferowany z 2,0-litrową jednostką doładowaną o mocy 240 KM. Oba silniki współpracują z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Komentarze

Dodaj komentarz