Nowa Skoda Octavia ma wersję sportową

Skoda Octavia czwartej generacji po raz pierwszy doczekała się modyfikacji Sportline - pod tą nazwą Czesi produkują specjalne wersje swoich modeli ze sportowym wystrojem i wyposażeniem. Nowością nie jest dodana moc, ale wyposażenie w szereg systemów i elementów, które wcześniej były dostępne tylko dla pełnego sportowego wariantu RS modelu.

Skoda Octavia Sportline jest dostępna jako nadwozie typu liftback oraz jako kombi. Zewnętrznie samochody te odróżniają się od standardowych dzięki specjalnym felgom ze stopów lekkich o średnicy od 17 do 19 cali, a także logo "Sportline" na nadwoziu.

Wnętrze wyposażono w sportowe fotele z podwyższonym podparciem bocznym i zintegrowanymi zagłówkami oraz specjalną kierownicę. W lusterku wstecznym znajduje się złącze USB Typu-C do łatwego podłączenia wideorejestratora.

Opcjonalnie dostępna jest funkcja Dynamic Chassis Control (DCC), która obejmuje 15 kluczowych parametrów dla adaptacyjnych amortyzatorów. Ponadto, lista elektronicznych "asystentów" obejmuje system zapobiegający kolizjom czołowym oraz centralną poduszkę powietrzną zamontowaną pomiędzy przednimi fotelami.

Wiadomości na 31 marca Skoda Octavia otrzyma dwa nowe silniki w Rosji Nowe pozycje 5 lutego To, o co nie chcieliście zapytać: 5 niewygodnych pytań do Skody Octavii

Skoda Octavia Sportline dostępna jest z szeroką gamą silników zasilanych benzyną, olejem napędowym lub gazem płynnym. W gamie jednostek napędowych pojawił się 2,0-litrowy benzynowy silnik turbo o mocy 190 KM, zastępując poprzedni doładowany silnik o pojemności 1,8 litra.

Z tym 2,0-litrowym silnikiem Skoda Octavia stała się dostępna w Rosji. Silnik, współpracujący z siedmiobiegową "robotyczną" skrzynią DSG, pozwala liftbackowi przyspieszać z miejsca do "setki" w 7,4 sekundy. Ceny za taki samochód zaczynają się od 1 929 000 rubli.

Ponadto, nowy silnik bazowy został dodany do składu rosyjskiego Skoda Octavia: 1,6-litrowy atmosferyczny cztery oceniane na 110 KM, pracujący w tandemie z sześciozakresową automatyczną skrzynią biegów. Ceny za liftbacka w tej modyfikacji zaczynają się od znaku 1 473 000 rubli.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz