BMW wprowadzi nowego crossovera do Rosji w 2022 roku

BMW postanowiło wprowadzić do Rosji nowego elektrycznego crossovera iX. Jak podają służby prasowe niemieckiej marki, sprzedaż auta na naszym rynku rozpocznie się w przyszłym roku. Ceny samochodów zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

BMW iX posiada napęd na wszystkie koła oraz dwa silniki elektryczne - po jednym na każdą oś. W momencie rozpoczęcia produkcji dostępne będą dwie wersje tego crossovera. Od 0 do 100 km/h samochód przyspiesza w około 6 sekund, a jego zasięg na jednym ładowaniu wynosi ponad 400 km.

Wersja xDrive50 dysponuje jednostką napędową o mocy ponad 500 koni mechanicznych. Przyspieszenie do setki to mniej niż 5 sekund od 0 do 100 km/h. Jego zasięg wynosi ponad 600 kilometrów.

Wymiary BMW iX są zbliżone do crossovera X5. Konstrukcja nadwozia wykonana jest z wykorzystaniem wysokowytrzymałej stali, aluminiowej ramy i włókna węglowego. Samochód ma bezramkowe drzwi bez klamek (otwierają się po naciśnięciu przycisku), a także najcieńsze reflektory wśród wszystkich seryjnych BMW: domyślnie będą one LED-owe, a za dopłatą klienci otrzymają optykę matrycową i laserowe światła drogowe. Współczynnik oporu powietrza wynosi 0,25.

Wiadomości na 16 marca BMW ujawnia sylwetkę nowego elektrycznego sedana Wiadomości 16 marca Data premiery rywala BMW dla Tesli Model 3 została ujawniona

Samochód wyposażony jest w sześciokątną kierownicę. Firma twierdzi, że taki kształt zapewnia kierowcy lepszy widok na deskę rozdzielczą. Na ramionach znajdują się przyciski sterujące z ekranem dotykowym, a opcjonalnie dostępna jest trzystopniowa regulacja temperatury podgrzewanej kierownicy. We wnętrzu BMW iX zastosowano materiały z recyklingu i surowce naturalne. Należą do nich tworzywa sztuczne i aluminium z recyklingu, drewno, a także wykładziny podłogowe i maty z nylonu Econyl, pochodzącego z sieci rybackich i recyklingu tworzyw sztucznych.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz