Zmodernizowany Hyundai Creta zyskuje wygląd nowego Tucsona

Hyundai rozpoczął testy drogowe przeprojektowanego crossovera Creta drugiej generacji. Według zdjęć szpiegowskich opublikowanych przez indyjską publikację Autocar, model zostanie przebudowany w stylu nowego Tucsona. Według wstępnych danych, samochód będzie miał swoją premierę w 2022 roku.

Zdjęcie: autocarindia.com

W szczególności, Hyundai Creta otrzyma charakterystyczny grill z misternym wzorem, który integruje elementy LED świateł do jazdy dziennej. Ponadto, kompaktowy crossover będzie się odróżniał od poprzednika przeprojektowanym zderzakiem i nowym kształtem maski silnika.

Techniczne farsz Hyundai Creta, który jest sprzedawany w Azji Południowo-Wschodniej, nie ulegnie zmianom. Podobnie jak poprzednio, w gamie silnikowej znajdzie się 1,5-litrowy silnik benzynowy o mocy 115 KM, a także diesel o tej samej pojemności i mocy. Na szczycie gamy znajdzie się 1,4-litrowy silnik turbo o mocy 140 KM. Skrzynie biegów to sześciobiegowa manualna, wariator i siedmiobiegowa dwusprzęgłowa robota.

Wideo 16 czerwca Nowy Hyundai Creta dla Rosji: pierwsze wrażenia Wideo 28 czerwca Nowy Hyundai Tucson: pierwsza jazda próbna

Rosyjska wersja Hyundaia Creta drugiej generacji, która posiada własne, unikalne elementy stylistyczne, została zaprezentowana w połowie czerwca 2021 roku. Crossover jest oferowany z silnikami benzynowymi o pojemności 1,6 litra i 2,0 litra, które rozwijają odpowiednio 123 i 149 KM. Podstawowa jednostka współpracuje zarówno z 6-biegową skrzynią manualną, jak i automatyczną o tym samym zakresie przełożeń. Mocniejszy silnik jest łączony wyłącznie z automatem. Oba silniki są dostępne w wersjach z napędem na przednie i wszystkie koła.

Według przedstawicieli południowokoreańskiej marki, model poszedł w górę w cenie o około 5% w porównaniu do Creta pierwszej generacji, który można kupić w cenie od 1.147.000 do 1.670.000 rubli.

Autonews.ru można teraz czytać na Telegramie.

Komentarze

Dodaj komentarz