Volkswagen prezentuje nową generację Transportera

Volkswagen Samochody Użytkowe zaprezentował szóstą generację samochodu dostawczego Transporter. W Rosji zamówienia na ten pojazd będą przyjmowane w maju 2015 roku. Pierwsze pojazdy pojawią się na rynku już we wrześniu.

Stylistyka samochodu nie uległa radykalnym zmianom. Ma nową przednią część nadwozia z wąskim grillem, inne reflektory, większe wloty powietrza i nowe tylne drzwi ze zintegrowanym spojlerem.


Wnętrze vana zyskało nowe fotele, inną deskę rozdzielczą i zmodernizowany system informacyjno-rozrywkowy z 6,33-calowym ekranem dotykowym. Pojazd jest również wyposażony w adaptacyjny tempomat, regulowane amortyzatory i automatyczne hamowanie awaryjne.


Gama silników pojazdu obejmuje cztery jednostki wysokoprężne o pojemności 2,0 l. Silniki te mają moc od 84 do 204 koni mechanicznych. Dostępne są również dwa kolejne silniki benzynowe o mocy 150 i 204 KM.

Pojazd doczekał się również wersji specjalnej o nazwie Generation SIX. Furgon powstał na bazie modyfikacji Comfortline i charakteryzuje się stylistyką retro. Nowość wyposażona jest w reflektory LED, przyciemniane szyby i 18-calowe felgi.

Poprzednia generacja Transportera jest obecnie sprzedawana w Rosji. Pojazd można kupić w czterech różnych modyfikacjach. Ceny zaczynają się od 1.319.247 rubli.


Zdjęcie: Volkswagen

Komentarze

Dodaj komentarz